ارکستر باژ و اجرای موسیقی‌ فیلم‌

Posted in کنسرت ها بازدید: 1093

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارکستر باژ و اجرای موسیقی فیلم

ارکستر باژ و اجرای موسیقی‌ فیلم‌

ارکستر باژ و اجرای موسیقی فیلم
ارکستر باژ و اجرای موسیقی فیلم

ارکستر بزرگ «باژ» با اجرای موسیقی فیلم‌های «محمد رسول‌الله»، «خوب بد زشت»، «پدرخوانده»، «از سرزمین شمالی»، «سربداران» برای اولین بار در تالار فارابی روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، رپرتوار اجرایی فیلم‌های شاخص ایران و جهان توسط ارکستر «باژ» به رهبری حمید میبدی با ارکستری 45 نفری به اجرا درمی‌آید.

ارکستر بزرگ «باژ» اجرای موسیقی فیلم‌های «محمد رسول‌الله» «خوب بد زشت» «پدرخوانده» «از سرزمین شمالی» «سربداران» برای اولین بار در تالار فارابی به روی صحنه خواهد برد.

آرمان نیک‌پور و نغمه روشندل ارکستر مایستر این اجرا خواهند بود که در سبک اجرایی «پاپ کلاسیک» به اجرا خواهند پرداخت. حسین عطری مدیریت ارکستر «باژ» را بر عهده دارد و حمید میبدی و کاوه جمشیدی تنظیم قطعات این کنسرت را انجام داده‌اند که این قطعات را با رویکرد پرداختن به موسیقی فاخر و در عین حال عامه‌پسند و تنظیم پُلی‌فونیک و توجه به فاکتور‌های حرفه‌ایی موسیقی ارکسترال انتخاب کرده‌اند. هدف نهایی این ارکستر رسیدن به ترکیب سازی و صدادهی مطلوب است.

رپرتوار اجرایی این کنسرت شامل موزیک فیلم‌های «محمد رسول الله» «بازی تاج و تخت» «فهرست شیندلر» «خوب بد زشت» «پدر خوانده» «از سرزمین شمالی» «گل پامچال» «سربداران» «مارش راهها و ستاره‌ها» «مارش رادسکی» «شام مهتاب» و «لیلی(فولکلوریک)» است.

این ارکستر که متشکل از 45 نوازنده و خواننده کُر است با هدف اجرای موزیک فیلمهای فاخر ایران و جهان, مدت 2 سال است که فعالیت خود را آغاز کرده و اولین اجرای خود را جمعه ساعت 19 در تاریخ 20 اسفندماه 1395 در تالار فارابی واقع در دانشگاه هنرهای زیبا پردیس ولیعصر برگزار خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت