حمید شاه آبادی: رویکرد معاونت هنری ارشاد به سمت موسیقی سنتی است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 568

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمید شاه آبادی: رویکرد معاونت هنری ارشاد به سمت موسیقی سنتی است

موسیقی هنری ایران: حمید شاه آبادی گفت : رویکرد معاونت امور هنری به سمت موسیقی سنتی و تقویت آن است چرا که بعد از دوسال خاموشی بار دیگر شاهد فعالیت ارکستر موسیقی ملی هستیم .

به گزارش خبرگزاری مهرهمزمان با پنجاه و سومین سال روز در گذشت هنرمند بر جسته کشور استاد صبا ، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه جمعی از مسوئلان و مدیران حوزه هنری و موسیقی کشور از موزه استاد صبا بازید کرد.

حمید شاه آبادی در این بازدید با اشاره به ارتقاء فعالیت موزه ، صبا و راه اندازی سایت این موزه افزود : استقبالی که اکنون از این موزه می شود نشانگر فعالیت بنیادین و اصولی عزیزانی است که در بازگشایی این مجموعه همت نموده اند و فعالیت این همکاران قابل قدردانی است .

وی تصریح کرد:  چهره برجسته ای همچون استاد صبا آنقدر با نفوذ بوده است که موزه ی وی نیز بدون تبلیغات با اقبال عموم مواجه است و این اقبال نیز وظیفه دست اندرکاران این حوزه را بیشتر می کند و قطعا معاونت امور هنری بیش از بیش موزه استاد صبا را مورد حمایت قرار خواهد داد.

معاون امور هنری ارشاد تاکید کرد: امیدوارم موزه ها نیز حداقل هایی برای پژوهش باشند ، هر چند که کارکرد موزه تنها به این بخش خلاصه نمی شود اما می توان یکی از محلهای مراجعه برای پژوهشگران در آید.

وی افزود: این حضور برای احترام به موسیقی سنتی و داشته‌های آن است، زیرا ما هر چقدر از این حوزه فاصله بگیریم راه را برای آنهایی که هویت ایرانی را نمی‌شناسند باز کرده‌ایم. لذا باید طنین موسیقی سنتی هر چه بیشتر در کشور شنیده شود، البته این نکته به معنای نفی گونه‌های دیگر موسیقی نیست.

شاه آبادی به تقارن آغاز به کار ارکستر موسیقی ملی و پنجاه و سومین سال روز در گذشت استاد صبا اشاره کرد و ادامه داد : تمامی هنرمندان این حوزه قابل احترام هستند و ما امروز از شاگردان زنده‌یاد صبا به عنوان اساتید موسیقی یاد می‌کنیم. رویکرد معاونت امور هنری نیز به سمت موسیقی سنتی و تقویت آن است، چه بسا که بعد از دوسال خاموشی بار دیگر شاهد فعالیت ارکستر موسیقی ملی هستیم و در راستای آن تلاش داریم سرمایه‌های فاخر این حوزه را بیشتر از قبل به جامعه بشناسانیم.

سی ام آذر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131