اطرایی: تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فجر ضروری است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 547

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطرایی: تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فجر ضروری است

موسیقی هنری ایران: ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فجر به منظور برقراری ارتباط با هنرمندان در طول سال از ضروریات برگزاری این رویداد هنری است.

ارفع اطرایی نوازنده سنتور ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف برگزاری بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر به خبرنگار مهر، گفت : ارتباط مسئولان با هنرمندان موسیقی در طول سال باید برقرار باشد چرا که در سایه این تعامل است که هنرمندان بنابر شرایط جشنواره به ایده های تازه دست می یابند و می توانند اجرای موفقی در جهت ارتقا سطح کیفی این رویداد هنری داشته باشند.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به حضور بانوان در جشنواره موسیقی فجر گفت : با ایجاد بخش ویژه بانوان و اجرای موسیقی بانوان برای بانوان به شدت مخالف هستم چرا که معتقدم اجراهایی از این دست به دلیل بسته بودن فضای اجرا باعث پایین آمدن سطح کیفی آثار می شود از همین رو معتقدم گروه های بانوان با حضور یک همخوان مرد می تواند برای عموم اجرا شود و همین مسئله باعث ارتقا کیفیت اجرای آثار می شود.

این نوازنده سنتور در پایان صحبت های خود تقدیر از هنرمندان را مهم ارزیابی کرد و گفت : هنرمندان موسیقی از سرمایه های ملی و فرهنگی هستند که شناسایی افرادی که به درستی شایستگی تقدیر را دارند بسیار مهم است اما به نظرمی رسد مسئولان برگزاری جشنواره موسیقی فجر در انتخاب افراد برای تقدیر دقت لازم را ندارند.

نهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131