ارکستر فیلارمونیک جوانان تشکیل می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 661

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارکستر فیلارمونیک جوانان تشکیل می‌شود

واحد مرکزی خبر، فارس: در نشست خبری فعالیت‌های بنیاد رودکی عنوان شد: ارکستر فیلارمونیک جوانان تشکیل می‌شود. در نشست خبری که صبح امروز با حضور اصغر امیرنیا مدیر عامل بنیاد رودکی، ابوالفضل همراه مدیر مجموعه فرهنگی هنری آزادی، نوید اسدپور مدیر روابط عمومی بنیاد رودکی و مجیدی مدیر امور عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تالار وحدت برگزار شد، امیرنیا در خصوص فعالیت‌های بنیاد رودکی در سال گذشته گفت: سال ۸۷ برنامه‌های مشارکتی، پشتیبانی و تولیدی زیادی داشتیم که اینها شامل ۲۷۰ اجرای نمایش و ۳۱۲ اجرای موسیقی بود که در کنار آن «سمفونی انقلاب»، «اپرای عاشورا»، همایش رودکی به همراه کتاب موسیقی رودکی را در سال گذشته تهیه و سمفونی «این فصل را با من بخوان» را برای چندمین بار اجرا و اکسپوی هنرهای تجسمی را برگزار کردیم.

 

ارکستر ملی به عنوان نهاد غیر دولتی فعالیت خواهد کرد

مدیر عامل بنیاد رودکی در ادامه این نشست در خصوص واگذاری ارکستر ملی به بنیاد رودکی گفت: ارکستر موسیقی ملی سال‌ها به عنوان یکی از ارکسترهای دولتی زیرمجموعه دفتر موسیقی فعالیت می‌کرد، اما فرهاد فخرالدینی از چندسال پیش بحث خصوصی شدن ارکستر را مطرح کرده بود که به دلایلی تاکنون میسر نشده بود و خوشبختانه در شرایط حاضر ارکستر موسیقی ملی با وضعیت جدیدی و با پشتیبانی بنیاد رودکی به عنوان یک نهاد غیردولتی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و امیدواریم با شکلی جدید در سراسر کشور اجرا داشته باشد. وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که در کنار ارکستر ملی، ارکستر جوانان را هم با تربیت نیروهای جدید فعال کنیم تا امکان تغذیه ارکستر موسیقی ملی فراهم شود.

 

گروه‌های موسیقی سوبسید دریافت می‌کنند

مدیر بنیاد فرهنگی هنری رودکی در ادامه درباره هزینه اجاره از گروه‌های موسیقی گفت: ما اجاره سالن نداریم و حتی به گروه‌هایی که در این مجموعه‌ها اجرا می‌روند، سوبسید می‌دهیم و حداقل هزینه‌ها را در نظر می‌گیریم، اما قیمت بلیط را بنیاد تعیین نمی‌کند، بلکه پایه بلیط تالار وحدت ۱۰ هزار تومان است و هر گروهی براساس هزینه‌ها و کیفیت کار این قیمت را تغییر می‌دهد. ما حتی از گروه‌هایی که در این مجموعه اجرا دارند، اجاره بهایی دریافت نمی کنیم. اما اگر گروهی در تالار دیگری اجرا داشته باشد و در یکی از تالارهای تحت پوشش ما تمرین کند با حداقل هزینه از آن‌ها اجاره بها دریافت می‌کنیم.

 

ارکستر فیلارمونیک جوانان تشکیل می‌شود

مجیدی مدیر امور عمومی بنیاد فرهنگی هنری رودکی گفت: به زودی ارکستر فیلارمونیک جوانان در بنیاد رودکی تشکیل می‌شود و امید داریم در راستای آن برنامه‌های متعدد دیگری را طراحی کنیم. در پایان این نشست نوید اسدپور مشاور عمرانی و مدیر روابط عمومی بنیاد رودکی نیز خاطرنشان کرد: استقلال روابط عمومی مراکز مختلف بنیاد، به‌سازی تالار فردوسی، راه‌اندازی دبیرخانه جشنواره‌های بنیاد در تالار فردوسی، برگزاری نشست‌های تحلیلی برای اجرای گروه‌های موسیقی و تئاتر، تنظیم تفاهم‌نامه‌های فرهنگی با سازمان‌های مختلف، مصورسازی فعالیت‌های بنیاد و ارتقاء سایت بنیاد، ایزوگام تالار وحدت و راه‌اندازی تالارهای دکور، لباس، خیاطی و غیره و برطرف‌کردن مشکلات هواساز مجموعه آزادی، عضوگیری برای تالار وحدت از اول ماه مبارک رمضان و فروش بلیط اینترنتی برنامه‌های این مجموعه از دیگر فعالیت‌های ماست.

هجدهم مرداد هشتاد و هشت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131