کنسرت کلهر و نوربخش در تهران آری در تبریز نه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1026

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت کلهر و نوربخش در تهران آری در تبریز نه

موسیقی هنری ایران: حمیدرضا نوربخش از مخالفت مسئولان ارشاد تبریز با برگزاری هر گونه کنسرت از جمله کنسرت گروه "همنوازان کلهر" در این شهر خبر داد.

خواننده گروه موسیقی "همنوازان کلهر" با اعلام این خبر در خصوص جزئیات ممانعت از برگزاری کنسرت این گروه در تبریز به خبرنگار مهر گفت : حدود ۱۵ روز پیش درخواست صدور مجوز برای برگزاری کنسرت در تاریخ اول مردادماه را به اداره کل ارشاد تبریز ارائه کردیم و پیش پرداخت رزرو سالن هم پرداخت شد. مسئولان هم قول مساعد برای همکاری با گروه دادند ولی متاسفانه مطلع شدیم که با درخواست مجوز برای برگزاری کنسرت موافقت نشده است و زمانی که دلیل را جویا شدیم گفتند که به هیچ گروه موسیقی برای برگزاری کنسرت مجوز داده نمی شود.

حمیدرضا نوربخش در ادامه صحبتهای خود به آمادگی گروه برای برگزاری کنسرت در تهران اشاره کرد و گفت : گروه مشغول تمرین قطعات هستند و قرار است قطعاتی بر اساس اشعاری از مولانا اجرا شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بلیتهای کنسرت رو به اتمام است گفت: مناسب بودن قیمت بلیتها یکی از دلایل اتمام بلیتهای این کنسرت است چرا که من خودم به عنوان یکی از اهالی موسیقی همیشه نسبت به بالا بودن هزینه ها معترض بودم . البته بالا بودن قیمت بلیتهای کنسرت به دلیل هزینه های جانبی کنسرت است چرا که علاوه بر اجاره بهای سالن سیستم صوت و نور هزینه جداگانه ای دارد و همین مسئله هزینه های برگزاری کنسرت را بالا می برد و برگزار کننده کنسرت هم ناچار است که بخشی از این هزینه ها را روی قیمت بلیت بکشد.

نوربخش در پایان افزود: به همین دلایلی که اشاره کردم به اتفاق کیهان کلهر تصمیم گرفتیم به منظور کاهش هزینه ها کنسرت را در تالار وحدت برگزار کنیم زیرا این تالار از جمله مکانهای فرهنگی و هنری وزارت ارشاد است که تخفیفهایی را برای برگزاری کنسرت قائل است ضمن اینکه فضای مناسبی نیز برای برگزاری کنسرت دارد از همین رو با همکاری بنیاد رودکی به قیمت مناسبی برای برگزاری این کنسرت توافق کردیم.

بلیتهای این کنسرت که از ۲۳ تا ۲۹ تیرماه (به غیر از ۲۷ تیر) در تالار وحدت برگزار می شود از طریق اینترنت و مراکز فروش با قیمتهای ۲۰، ۲۵ و۳۰ هزارتومان عرضه شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131