اجرای تمرینی پروژه موسیقایی سیمرغ در تالار رودکی برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 914

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای تمرینی پروژه موسیقایی سیمرغ در تالار رودکی برگزار می‌شود

موسیقی هنری ایران: پروژه موسیقایی سیمرغ کاری از حمید متبسم به خوانندگی همایون شجریان اجرای تمرینی خود را در تالار رودکی برگزار می‌کند. به گزارش خبرنگار موسیقی فارس،‌ پروژه سیمرغ اثری از حمید متبسم است که توسط ارکستر بزرگ سازهای ملی به رهبری محمدرضا درویشی و خوانندگی همایون شجریان این روزها در حال تمرین و آماده‌سازی است که قرار است اجرای تمرینی خود را ۳۱ تیر در تالار رودکی برای اهالی هنر و مطبوعات در تالار رودکی برگزار کند.
به گفته متبسم شاهنامه فردوسی بهترین و بالاترین هدف برای پدید آوردن یک چنین اثری است. حکیم ابولقاسم فردوسی نه تنها به لحاظ ارزش‌های هنری شعرش بلکه برای به تصویر کشیدن و به اشتراک گذاشتن حماسی زوایای زندگی انسان و مفاهیمی همچون نیکی و راستی مورد ستایش همه مردم است.
متبسم در صحبت های خود در طول تمرینات گروه گفته است: دستمایه قطعه «سیمرغ» داستان زندگی زال است که فردوسی در این داستان نه تنها به حماسه پهلوانی‌ها پرداخته بلکه به نکات ظریف و راهنمای زندگی انسان مانند سرنوشت، گذشت و عشق نیز اشاره کرده است و تاکید «سیمرغ» نیز درست بر این دغدغه‌هاست و در واقع همین‌جاست که «سیمرغ» به عنوان یک قطعه موسیقی راهش را از دیگر آثار موسیقی آوازی ایران و دیگر آثار خود من نیز جدا می‌کند.
به گزارش فارس، پروژه سیمرغ به رهبری محمدرضا درویشی و خوانندگی همایون شجریان ۳۱ تیر ساعت ۱۹ در تالار رودکی اجرا می‌شود.

سی ام تیر هشتاد و نه