محسن رجب پور مدیر اجرایی ارکستر ملی شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 993

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محسن رجب پور مدیر اجرایی ارکستر ملی شد

موسیقی هنری ایران: علی ترابی از حضور محسن رجب‌پور به عنوان مدیر اجرایی ارکستر ملی در زیر مجموعه شورای فنی ارکستر خبر داد.

علی ترابی سرپرست دفتر موسیقی ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: ما برای انجام اجراهای صحنه‌ای ارکستر نیاز به یک فرد حرفه‌ای در این زمینه داشتیم که بتواند برنامه‌ریزی‌های لازمی را انجام دهد بر این اساس محسن رجب‌پور را به عنوان مدیر امور اجرایی ارکستر انتخاب کردیم که ایشان تمامی کارهایش را زیر نظر شورای فنی انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: با توجه به اساسنامه ارکستر تمامی اقدامات مربوط به ارکستر از سوی شورای فنی تعیین و به سرانجام می‌رسد بر این اساس نیز کارهایی که قرار است آقای رجب‌پور انجام دهد از سوی شورا تعیین و ایشان تنها وظیفه رسیدگی به همان کارها را دارد.

سرپرست دفتر موسیقی ارشاد در ادامه افزود: شورای فنی تصمیم می‌گیرد در چه مقطعی ارکستر چه کنسرتی ، چه قطعاتی و با چه رهبری را برگزار کند و آقای رجب‌پور نیز مسئولیت اجرایی این کارها را عهده‌دار خواهد بود.

ترابی در خاتمه خاطر نشان کرد: در آینده موسسه ارکستر ملی راه‌اندازی و هیات امناء و هیات مدیره‌ای که اعضای آنها انتخاب شده‌اند کار خود را آغاز خواهند کرد.

سیزدهم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131