آثار خصوصی ایرج بسطامی جمع‌آوری می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 843

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آثار خصوصی ایرج بسطامی جمع‌آوری می‌شود

موسیقی هنری ایران: بعداز اتمام جایزه‌ی موسیقی ایرج بسطامی در آذرماه، آثار این هنرمند که در آرشیو شخصی افراد است؛ جمع‌آوری می‌شود تا در آینده‌ی نه چندان دور منتشر شود.

فاطمه بسطامی، مدیر بنیاد بسطامی، با اعلام این خبر به ایلنا گفت: تاکنون نزدیک به چهار قسمت از آثار خصوصی زنده‌یاد بسطامی به دست ما رسیده است که همگی در نوع خود جالب هستند.

وی افزود: البته این آثار کوتاه است و ما تلاش می‌کنیم تمام آثار خصوصی را جمع‌آوری کنیم و آن را در قالب یک اثر موسیقایی یکپارچه هماهنگ کنیم.

مدیر بنیاد بسطامی در ادامه صحبت‌های خود خواستار آن شد که باتوجه به اینکه بنیاد تنها مرجع قانونی است که می‌تواند اقدام به انتشار آثار زنده‌یاد بسطامی کند؛ از دوستان و هنرمندانی که برخی از آثار این هنرمند را نزد خود دارند، می‌خواهیم این آثار را به ما تحویل دهند تا آن را به صورت آبرومندانه منتشر کنیم تا همه از آن لذت ببرند.

بیست و دوم دی هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131