طراحی تندیس «موسیقی الکترونیک» توسط مرادیان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 995

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طراحی تندیس «موسیقی الکترونیک» توسط مرادیان

جمشید مرادیان تندیس مسابقه موسیقی الکترونیک را که به نام «رضا کروریان» (آهنگساز فقید موسیقی الکترونیک) برگزار می‌شود، طراحی کرد.

این مجسمه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: گروه موسیقی «یارآوا» به‌مناسبت سالگرد درگذشت رضا کروریان (آهنگساز موسیقی الکترونیک) سال آینده مسابقه‌ای را به نام این هنرمند و در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک برگزار می‌کند که ساخت تندیس آن برعهده‌ی من بود.

او افزود: من در ساخت این تندیس به یاد رضا کروریان - آهنگساز موسیقی الکترونیک - که در سن جوانی از دنیا رفت، آهنگسازی را می‌سازم که در حال رفتن است و لباسش مثل برگ گل در نسیم تا خورده و سبک و آرام می‌رود.

مهدی جلالی - سرپرست گروه موسیقی «یارآوا» - نیز درباره‌ی انتخاب مرادیان برای ساخت تندیس این مسابقه، به خبرنگار ایسنا گفت: ما از همان ابتدا جمشید مرادیان را برای ساخت تندیس مسابقه رضا کروریان در نظر داشتیم، چون این مجسمه‌ساز با موسیقی مدرن و معاصر آشنایی دارد و رضا کروریان نیز از علاقه‌مندان به آثار او بوده است.

او ادامه داد: کروریان تنها آهنگسازی بود که فقط در زمینه‌ی موسیقی الکترونیک فعالیت می‌کرد و «اتاق بنفش» و «الکترومینیمال» از آثار باقی‌مانده از این هنرمند است که فقط به این نوع موسیقی اختصاص دارند.

جلالی همچنین بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه تا 12 اسفندماه فرصت دارند. شرایط حضور در مسابقه و فراخوان آن در سایت www.yarava.com برای علاقه‌مندان اعلام شده است. آثار مسابقه توسط داروان بین‌المللی ارزیابی می‌شود و به برگزیدگان علاوه بر تندیس، جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131