علی لهراسبی: خواننده‌ای وجود ندارد که بگوید من برای رزمنده‌ها نمی‌خوانم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 779

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی لهراسبی: خواننده‌ای وجود ندارد که بگوید من برای رزمنده‌ها نمی‌خوانم

زندگی‌مان مدیون شهداست

علی لهراسبی: خواننده‌ای وجود ندارد که بگوید من برای رزمنده‌ها نمی‌خوانم
علی لهراسبی: خواننده‌ای وجود ندارد که بگوید من برای رزمنده‌ها نمی‌خوانم

 

موسیقی هنری ایران: علی لهراسبی خواننده پاپ کشور در خصوص اجرای ترانه «بانوی بارانی» ویژه بزرگداشت شهیده طیبه واعظی خواندن اینگونه کارها را افتخار و وظیفه همه هنرمندان عرصه موسیقی کشور عنوان کرد.

 

 

 

علی لهراسبی در گفتگو باخبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس در خصوص ترانه «بانوی بارانی» گفت: کار هایی که در ارتباط با حماسه های ملی و میهنی است وظیفه هر هنرمندی است که همکاری کند. این کار برای کسانی ساخته شده که ما امروزمان را به آن ها مدیونیم. تمام بچه های هنرمند علاقه مند به انجام این مدل از کارها هستند.

 

وی درباره ابعاد فنی این ترانه افزود: من تمام تلاشم را کردم تا با انتخاب افراد حرفه‌ای کاری ساخته شود که مخاطب فراوانی را همراه کند. تلاش کردم شبیه کارهای مناسبتی نشود. ما باید امروز با زبان و حالی که مردم می پذیرند کار تولید کنیم و باید تلاش کنیم که مردم احساس نکنند که ما در حال شعار دادن هستیم.

 

لهراسبی ادامه داد: من سعی کردم اثری بسازم که مردم آن را درک کنند و هم در ملودی و هم موزیک و تنظیم به گونه‌ای باشد که مردم با آن ارتباط برقرار کند. بنا داشتم این اثر تبدیل به کاری شود که مردم بارها با علاقه آن را گوش دهند.

 

این خواننده پاپ در خصوص چرایی پذیرفتن این کار گفت: به نظر من اگر به هر کدام از خواننده‌ها و همکاران من پیشنهاد خواندن این کارها را بدهید به راحتی قبول می کنند من فکر نمی‌کنم خواننده‌ای وجود داشته باشد که بگوید من برای وطنم کار نمی‌خوانم یا برای رزمنده‌ها کار نمی خوانم هم وظیفه ماست و هم این کار را انجام می‌دهیم.

 

وی افزود: اگر مسئولین ما هوشیار باشند به راحتی می توانند از توانایی های این هنرمندان استفاده کنند. به شرطی که به آن‌ها اعتماد کنند و اجازه بدهند به زبانی که فکر می کنند درست است با مردم حرف بزنند. وقتی یک اثر موسیقی از ما منتشر می شود ما باید عواقب انتشار آن را خوب یا بد در نظر بگیریم و بابت بودن این موسیقی در کارمان پاسخگو باشیم به همین دلیل مسئولین مطمئن باشند که وقتی اعتمادی به هنرمند می شود وی از این اعتماد سؤ استفاده نمی کند زیرا به ضرر خودش و سابقه هنری اش تمام می شود.

 

وی در خاتمه در خصوص اینکه اگر از جانب برخی برای خواندن این ترانه بازخورد منفی بگیرد گفت: بازخورد منفی ای که مغرضانه باشد و خواندن برای وطن و میهن را رد کند برای من اهمیتی ندارد.

 

چهارم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131