رضا یعقوبی: حال موسیقی پاپ به خاطر سوءاستفاده سایت‌های غیرمجاز بد است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 903

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رضا یعقوبی: حال موسیقی پاپ به خاطر سوءاستفاده سایت‌های غیرمجاز بد است
رضا یعقوبی: حال موسیقی پاپ به خاطر سوءاستفاده سایت‌های غیرمجاز بد است
رضا یعقوبی: حال موسیقی پاپ به خاطر سوءاستفاده سایت‌های غیرمجاز بد است

 

موسیقی هنری ایران: یک آهنگساز و خواننده جوان عرصه موسیقی پاپ از سوء استفاده های سایت رادیو جوان از فعالان این عرصه، گلایه مند است و از مسوولان فرهنگی و هنری کشور خواستار حل این مشکل است.

 

رضا یعقوبی آهنگساز و تنظیم کننده موسیقی پاپ پس از آهنگسازی و تنظیم آثار مختلف در این عرصه، مدتی است که آلبوم «1363» را با صدای خود، آماده انتشار دارد. با این حال، بزرگ‌ترین مانع او، سوءاستفاده یکی از سایت های غیرمجاز در خارج از کشور است که بی اجازه او و بسیاری از خوانندگان جوان کشور، آثارشان را منتشر کرده است. البته این موضوع سبب شد تا چندی پیش، عده ای از فعالان موسیقی پاپ که به واسطه پخش اثرشان در آن سایت غیرمجاز ممنوع الکار شده بودند، نامه ای سرگشاده را خطاب به رییس جمهوری بنویسیند و برای حل این مشکل درخواست یاری کردند.

 

یعقوبی در این باره گفت: این روزها، روزهای خوبی برای موسیقی پاپ کشورمان نیست. من وعده ای از دوستان و همکارانم به دلیل سوءاستفاده سایتی موسوم به «رادیو جوان» از آثارمان ممنوع‌ از کار شدیم.

 

وی ادامه داد: جالب اینجاست که استفاده از آثارمان بدون اجازه ی ما بوده و حالا که این سوءاستفاده برایمان مشکل ساز شده است متاسفانه مسئولین این سایت جوابگو نیستند و آثار من و دیگر همکارانم را از روی سایت بر نمیدارند.

 

این فعال موسیقی پاپ با بیان اینکه من در طول این ده سال که در زمینه موسیقی پاپ این کشور فعال هستم هیچ گاه از خط قرمزهای نظام عبور نکرده ام، ابراز کرد: همیشه با افتخار برای فرهنگ و هنر سرزمینم و طبق قوانین کشور عزیزم تلاش کرده ام.

 

پنجم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131