حامی مسترکلاس آواز برگزار می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1062

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حامی مسترکلاس آواز برگزار می‌کند

حامی مسترکلاس آواز برگزار می‌کند
حامی مسترکلاس آواز برگزار می‌کند

موسیقی هنری ایران: یک خواننده‌ی پاپ قصد دارد در تالار رودکی مسترکلاس آواز برگزار و از پنج نفر برگزیده‌ی این مسترکلاس حمایت کند.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، حمید حامی درباره‌ی انگیزه‌اش از برگزاری مسترکلاس، اظهار کرد: من 20 سال است که در حوزه‌ی موسیقی فعالیت می‌کنم و احساس مسؤولیت کردم که در این زمینه کاری انجام دهم. پنج سال سکوت کردم و در این مدت، خودم را ساختم و در واقع دوست داشتم کارهای باکیفیت انجام دهم.

او ادامه داد: در خودم دیدم که می‌توانم چنین کلاس‌هایی را برگزار کنم و حالا به پختگی لازم در این زمینه رسیده‌ام. من خودم را نه استاد آواز، بلکه شخصی می‌دانم که می‌تواند تجربیاتی را که در سال‌های اخیر به‌دست آورده است به دیگران منتقل کند.

وی افزود: افراد زیادی بودند که پیش از این، علاقه داشتند با من کلاس‌هایی داشته باشند، من هم تصمیم گرفتم یک مسترکلاس یک روزه در تالار رودکی برگزار کنم. گنجایش این سالن 200 نفر است، اما به‌دلیل محدودیت زمانی، 100 نفر را مورد بررسی و آموزش قرار خواهیم داد.

او با بیان این‌که او مخاطبان خاص خودش را دارد و شاید عوام کمتر او را بشناسند، گفت:‌ شاید دلیل این طرز فکر، این است که من خودم را دست کم می‌گیرم.

حامی درباره‌ی نحوه‌ی برگزاری مسترکلاسش، توضیح داد: رضا تاج‌بخش به‌صورت افتخاری در کنار من قرار خواهد گرفت و با ساز پیانو، شرکت‌کنندگان را همراهی خواهد کرد. در واقع، هر قطعه‌ای را که شرکت‌کننده آن را انتخاب کند، تاج‌بخش آن را می‌نوازد.

این خواننده درباره‌ی نحوه‌ی ثبت نام نیز گفت: قرار است برای ثبت نام در این کلاس، از یکی از سایت‌های بلیت‌فروشی کمک بگیریم و متقاضیان بتوانند از آن طریق ثبت نام کنند. اگر استقبال از این کلاس بیش از 100 نفر باشد، قطعا چندماه بعد، کلاس دیگری را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: سال‌هاست که از طریق شبکه‌های مختلف تلویزیونی می‌بینم افراد وقتی در این‌گونه مسابقات حاضر می‌شوند، قطعات بسیار سخت من را برای خواندن انتخاب می‌کنند، قطعاتی که تکنیک‌های دشواری دارند. این یعنی پتانسیل برای برگزاری این کلاس‌ها وجود دارد.

او در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که آیا مسترکلاس صرفا برای افراد پیشرفته است و این کلاس قرار است چه طیفی را پوشش دهد؟ توضیح داد: 100 نفری که از این طریق ثبت نام می‌کنند، باید کیفیت لازم را داشته باشند. اگر ببینم 100 نفر اول هنوز صدای‌شان به مرز پختگی نرسیده و از نظر کیفیت، پایین هستند، حذف خواهند شد و ثبت نام دوباره انجام می‌شود تا افرادی که توانایی لازم را دارند، در این کلاس شرکت کنند.

این خواننده پاپ بیان کرد: در این کلاس، تکنیک‌هایی را به خواننده آموزش می‌دهیم که به پیشرفت او کمک کند. هدف ما در این کلاس، آموزش دادن است. قطعه‌ای را که شرکت‌کننده می‌خواند، گوش می‌کنم و نکات لازم را به او گوشزد خواهم کرد.

این هنرمند اظهار کرد: در نهایت، پنج نفر اول را انتخاب می‌کنیم و با آن‌ها همکاری خواهیم کرد، به‌طوری که یک قطعه برای آن‌ها به‌صورت رایگان تنظیم می‌شود و بابک صحرایی هم شعر آن قطعه را خواهد سرود. با شرکتی هم وارد مذاکره شده‌ام. قطعا در آینده، با این هنرمندان بااستعداد ارتباط خواهم داشت. البته از آنجا که خودم حوصله‌ی آموزش مستقیم را ندارم، قطعا آن‌ها را با استادان خوب آواز آشنا خواهم کرد و خودم کنارشان قرار می‌گیرم.

حامی درباره آلبوم جدیدش نیز توضیح داد: چهار سال پیش در نظر داشتم که یک آلبوم الکترونیک منتشر کنم. اکنون این اتفاق در حال رخ دادن است. ترجیح می‌دهم کارهای جدیدی انجام دهم. در این اثر با رضا تاج‌بخش و داریوش صالح‌پور همکاری کرده‌ام. برای شروع نیز قطعه‌ای را به نام «زمستون» تنظیم کرده‌ام.

او اضافه کرد: اگر استقبال از این قطعه الکترونیک خوب باشد، قطعا آلبوم بعدی‌ام بیشتر شامل همین قطعات الکترونیک خواهد بود و اگر مخاطبانم تمایلی به این کارها نداشته باشند، نظرم عوض می‌شود.

این مسترکلاس یک‌روزه 14 اسفندماه در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

پنجم اسفند نود و چهار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131