ستاره «انیو موریکونه» روی تالار مشاهیر هالیوود حک می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 784

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ستاره «انیو موریکونه» روی تالار مشاهیر هالیوود حک می‌شود

ستاره «انیو موریکونه» روی تالار مشاهیر هالیوود حک می‌شود
ستاره «انیو موریکونه» روی تالار مشاهیر هالیوود حک می‌شود
موسیقی هنری ایران: دوهزار و پانصد و هفتادو چهارمین ستاره تالار مشاهیر هالیوود به «انیو موریکونه» دارنده جایز اسکار موسیقی فیلم رسید.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، دوهزار و پانصد و هفتادو چهارمین ستاره تالار مشاهیر هالیوود به «انیو موریکونه» دارنده جایز اسکار موسیقی فیلم رسید.

کوئنتین تارانتینو که امسال با فیلم «هشت نفرت‌انگیز» با موسیقی موریکونه به میدان آمده است از جمله کسانی است که در مراسم رونمایی ستاره انیو موریکونه حضور خواهد داشت.

موریکونه که معمولا کمتر از اروپا به سفر می‌رود، چون بخاطر موسیقی فیلم «هشت نفرت‌انگیز» تارانتینو نامزد اسکار موسیقی است برای در مراسم اسکار و دریافت ستاره هالیوود در کالیفرنیا خواهد ماند. وی امسال برای همین فیلم جایزه «گولدن گلوب» و «بفتا» را نیز دریافت کرده است.

انیو موریکونه آهنگسار 87 ساله یکی از معروف‌ترین آهنگسازان موسیقی فیلم است که طی 70 سال کار موسیقی بیش از 70 میلیون نسخه از آثار موسیقایی‌اش به فروش رسیده است. وی برای 500 فیلم و سریال موسیقی ساخته و همچنین بیش از 100 اثر موسیقایی کلاسیک خلق کرده است. یکی از معروف‌ترین موسیقی‌های فیلم اثر موریکونه «خوب، بد، زشت» با بازی درخشان «کلینت ایستوود» است.

هشتم اسفند نود و چهار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131