پیغام تلخ وداع در سایه‌سار چند دهه تلاش

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 809

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیغام تلخ وداع در سایه‌سار چند دهه تلاش

پیغام تلخ وداع در سایه‌سار چند دهه تلاش
پیغام تلخ وداع در سایه‌سار چند دهه تلاش

 

موسیقی هنری ایران: سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد با انتشار پیامی درگذشت هنرمند موسیقی اصیل ایرانی زنده‌یاد شیدا جاهد را تسلیت گفت.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی درگذشت هنرمند موسیقی اصیل ایرانی زنده‌یاد شیدا جاهد را تسلیت گفت.

 

در متن پیام تسلیت فرزاد طالبی آمده است:

 

«سفر نابهنگام هنرمند صاحب نام عرصه موسیقی، بانو شیدا جاهد، پیغام تلخ وداع با وجودی است که در سایه‌سار چند دهه تلاش و حضور مستمر و ارائه آثاری سرشار از صمیمیت لحن و نغمه، می توان تا آن روزگار که از دور دست ترین افق های ترانه و ترنم نشانی خواهد بود، طنینش را از ذهن و خاطرات نسل های مشتاق این هنر شریف، سراغ گرفت .

فقدان ایشان را به همراه زندگی او، جناب مسعود جاهد و خاندان محترم، تسلیت می‌گوییم و از درگاه حضرت حق، شادی و رحمت برای آن مرحوم و صبر و شکیب برای بازماندگان گرامی، مسألت می نماییم.»

 

دهم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131