چرا مسئولان درباره لغو مراسم تشییع شیدا جاهد از تالار وحدت پاسخگو نیست

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1409

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چرا مسئولان درباره لغو مراسم تشییع شیدا جاهد از تالار وحدت پاسخگو نیست

چرا مسئولان درباره لغو مراسم تشییع شیدا جاهد از تالار وحدت پاسخگو نیست
چرا مسئولان درباره لغو مراسم تشییع شیدا جاهد از تالار وحدت پاسخگو نیست

 

موسیقی هنری ایران: قرار بود طبق معمول مراسم بدرقه هنرمندان پایتخت نشین به سمت خانه ابدی، مراسم تشییع پیکر زنده یاد شیدا جاهد نیز از مقابل تالار وحدت برگزار شود منتهی بدون ارائه هیچ توضیحی از سوی مسئولان این مراسم لغو و به بیمارستان لاله منتقل شد.

 

به گزارش خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی، قرار بود طبق معمول مراسم بدرقه هنرمندان پایتخت نشین به سمت خانه ابدی، مراسم تشییع پیکر زنده یاد شیدا جاهد نیز از مقابل تالار وحدت برگزار شود منتهی بدون ارائه هیچ توضیحی از سوی مسئولان این مراسم لغو و به بیمارستان لاله منتقل شد.

 

 

 

شیدا جاهد شامگاه 9 اسفند پس از مدتها تحمل بیماری سرطان، در بیمارستان لاله دار فانی را وداع گفت و فردای آنروز اعلام شد مراسم تشییع پیکر این هنرمند روز چهارشنبه 12 اسفند از مقابل تالار وحدت برگزار می شود.

 

 

 

بسیاری از رسانه ها این خبر را اطلاع رسانی کردند منتهی روز 11 اسفند خانه موسیقی خبر از تغییر مکان این برنامه داد و بر روی سایت این نهاد اعلام شد«محل برگزاری مراسم تشییع پیکر زنده یاد شیدا جاهد که قرار بود از مقابل تالار وحدت برگزار شود تغییر کرد و این مراسم فردا(چهارشنبه) 9 صبح، از مقابل بیمارستان لاله تهران واقع در شهرک غرب، به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع می شود. پیگیری های خانه موسیقی جهت انجام این مراسم از مقابل تالار وحدت متاسفانه نتیجه نداد و مسئولان مربوط گفتند بنا بر صلاحدید مراجع ذی ربط محل تشییع از مقابل بیمارستان لاله خواهد بود.» 

 

 

 

پس از انتشار این خبر، خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی بسیار تلاش کرد تا دلیل این تغییر برنامه را از سوی مسئولان فرهنگی جویا شود که هیچ یک پاسخ روشنی به این موضوع ندادند.

 

 

 

در این بین تنها فرزاد طالبی سرپرست کنونی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرنگار تابناک فرهنگی گفت که این تغییر برنامه از سوی دفتر موسیقی نبوده است. طالبی نیز همچون خانه موسیقی فقط عنوان کرد«از سوی نهاد ذی ربط اینگونه صلاح دانسته شده است.» 

 

 

 

این در حالی است که شنیده ها حکایت از آن دارد که حتی تلاش هایی صورت گرفته تا مراسم تشییع پیکر شیدا جاهد پس از لغو شدن تالار وحدت، از مقابل خانه هنرمندان برگزار شود که این اتفاق نیز ممکن نشده است.  

 

 

 

مسعود جاهد نیز درباره لغو مراسم تشییع پیکر همسرش شیدا جاهد از مقابل تالار وحدت به خبرنگار تابناک فرهنگی گفت: من از سال 1374 که با شیدا آشنا شدم و زندگی مشترکمان را شروع کردیم با وجود تمام مشکلاتی که برای فعالیت در زمینه موسیقی به ویژه موسیقی بانوان وجود داشت همواره در چارچوب قوانین کشور فعالیت کردیم و 8 آلبوم با همکاری همسرم منتشر کردیم. این حداقل انتظار است که مراسم بدرقه ای در خور زحمات و خدمات او همچون مراسمی که برای اکثر هنرمندان فقید برگزار شود تدارک دیده شود اما نمی دانم چرا این اتفاق نمی افتد.

 

 

 

شیدا جاهد در تمام این سالها با وجود مشلات بسیار در کشور ماند و در چاچوب قوانین کشورمان همراه با همسرش مسعود جاهد به فعالیت پرداخت و حتی در سال 1394 نیز سه آلبوم«سرخوشان مست»، «زلف» و «مجنون» را با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرد. اینکه مراسم تشییع پیکر شیدا جاهد در تالار وحدت لغو شده امیدواریم دلیل قانع کننده ای داشته باشد منتهی مشخص نیست چرا مسئولان حاضر به پاسخگویی شفاف در این زمینه نیستند و ماجرا را با پاسخ های مبهمشان بسیار رازآلود می کنند.

 

 

 

به هر روی جامعه موسیقی هنوز پاسخ روشنی از سوی مسئولان فرهنگی و صنفی درباره این مسئله دریافت نکرده است. حتی این سئوال نیز در محافل موسیقی پرسیده می شود که چرا چنین مراسمی در نهایت از مقابل خانه موسیقی که نهادی صنفی است برگزار نشده است؟

 

 

 

در نهایت مراسم تشییع پیکر شیدا جاهد صبح امروز(چهارشنبه 12 اسفند) از مقابل بیمارستان لاله به مهجورانه ترین شکل ممکن برای یک هنرمند برگزار شد که مایه تاسف بسیار است

 

دوازدهم اسفند نود و چهار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131