لوریس چکناوریان: به مغزم استراحت دادم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 907

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لوریس چکناوریان: به مغزم استراحت دادم/ در انتظار تقدیم «سلام»

لوریس چکناوریان: به مغزم استراحت دادم
لوریس چکناوریان: به مغزم استراحت دادم

آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت موسیقی کشورمان در تشریح تازه ترین فعالیت های خود درباره ساخت سمفونی «سلام» در سال آینده توضیحاتی را ارائه داد.

لوریس چکناوریان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: این روزها به دلیل فشردگی کاری که طی چند ماه اخیر داشتم به مغزم استراحت کامل داده ام و ترجیح می دهم فعلا کاری را انجام ندهم اما بسیار خوشحالم که طی هفته های گذشته توانستم دوباره به موسیقی برگردم و با ارکستر موسیقی ملی کشورمان کنسرتی را در ایام جشنواره موسیقی فجر روی صحنه ببرم که با استقبال خوب مخاطبان نیز مواجه شد.

وی درباره نحوه ساخت سمفونی «سلام» در سال آینده گفت: در اجرای جشنواره ارکستر موسیقی ملی که به عنوان رهبر مهمان حضور داشتم علاوه بر برنامه‌هایی که برای مخاطبان اجرا کردیم، موفق شدیم ۵ قطعه از سمفونی «سلام» را که چندی پیش به سفارش وزارت راه و شهرسازی نوشتن آن را آغاز کرده بودم در بخش پایانی برنامه اجرا کنم و طبق بازخوردی که از تماشاگران گرفتم فضای خوب و بسیار جذابی بود.

این آهنگساز پیشکسوت موسیقی ادامه داد: این سمفونی ۱۵  قطعه دارد که امیدوارم هرچه زودتر مناسبت مناسبی برای آغاز ساخت آن پیدا کنم و سال آینده این توفیق را داشته باشم که در قالب یک ارکستر بزرگ این سمفونی را به طور کامل اجرا کنم. این اتفاق نیازمند پیش تولید و پشتیبانی هایی است که امیدوارم توسط وزیر راه و شهرسازی که از مدیران علاقه مند موسیقی است فراهم شود. به هر ترتیب همان طور که در کنسرت نیز اشاره کردم «سلام» فقط یک کلمه نیست بلکه دربرگیرنده مفاهیم ارزشمند انسانی است که باید بیشتر از اینها به آن توجه کرد.

چکناوریان گفت: مطمئن باشید من بیشتر از شما منتظر تقدیم سمفونی «سلام» به مخاطبان و مردم فهیم کشورم هستم و تمام تلاشم را خواهم کرد که این برنامه در نهایت تا مهرماه سال بعد در قالب یک اجرای پربار و محکم به دوستداران موسیقی ارائه شود.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، آخوندی وزیر راه و شهرسازی، حسن ریاحی دبیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر، فرهادفخرالدینی، محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فریدون شهبازیان، علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، فرزاد طالبی سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد و حمیدرضا نوربخش مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از مهمانان ویژه اجرای کنسرت ارکستر موسیقی ملی به رهبری مهمان لوریس چکناوریان در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر بودند که با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131