کوچه‌نوازان در برج میلاد کنسرت می‌دهد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1014

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

کوچه‌نوازان در برج میلاد کنسرت می‌دهد/در انتظار یک تصمیم قطعی

کوچه‌نوازان در برج میلاد کنسرت می‌دهد
کوچه‌نوازان در برج میلاد کنسرت می‌دهد

 

نشست رسانه‌ای مدیرعامل برج میلاد تهران به منظور معرفی برنامه‌های نوروزی این مجموعه توریستی فرهنگی در تالار تشریفات مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا شریفی در ابتدای این نشست خبری که دوشنبه هفدهم اسفند در تالار تشریفات مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، توضیح داد: اگر بخواهیم مروری بر برنامه‌های سال ۹۴ مجموعه برج میلاد داشته باشیم، باید به این نکته اشاره کنم که ما از اواخر سال ۹۳ برنامه‌ریزی برای برگزاری ویژه برنامه‌های نوروز ۹۴ را انجام دادیم و پس از آن در سال ۹۴ کنار ابلاغ برنامه‌هایی که به صورت مصوب در قالب غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان تهرانی از سوی شهرداری تهران به ما ارائه می‌شد، برنامه‌های دیگری را نیز برگزار کردیم که از آن جمله می‌توان به ویژه برنامه‌های نوروز ۹۴، ماه مبارک رمضان، تابستان، ایام محرم و صفر و همچنین ایام شهادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد که این ویژه برنامه‌ها، قله برنامه‌هایی بودند که توسط همکاران من در این مجموعه اجرا شد.

 

وی بیان کرد: تفاوتی که ما در برنامه‌ریزی سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ ایجاد کردیم، یک پوست‌اندازی کیفی بود که بتوانیم این کیفی‌سازی را منطبق با کارکردهای برج میلاد تغییر دهیم. بنابراین برنامه‌ها در ۳ بخش شهر تهران، ایران و روابط بین‌الملل برنامه‌ریزی شده که در سال ۹۵ نیز این شیوه تکمیل خواهد شد و ما رویکرد بسیار جدی در این زمینه خواهیم داشت. به هر ترتیب برج میلاد تهران با برنامه‌ریزی جامعی که برای شهروندان و گردشگران ایرانی و خارجی در نظر گرفته شده، خدمات جامع و تخصصی است که نسبت به اجرای آن تاکید ویژه‌ای داریم.

 

شریفی افزود: در سال ۹۴ توجه به ایتام و قشر محروم جامعه، یکی از نکات مهمی بود که برج میلاد تهران از این فیض محروم نبود و ما هفته‌ای یک روز در خدمت ایتام بودیم و توانستیم سهم کوچکی از حمایت این قشر بزرگوار جامعه انجام دهیم. در کنار اینها برگزاری هفته‌های فرهنگی شهرها و روزهای فرهنگی کشورها و همچنین توجه به بازدید هیات‌های مختلف رسمی از برج میلاد که در سال جاری ۷۱ درصد رشد جمعیتی داشته، رویکردهای دیگری بود که به آن تاکید ویژه‌ای داشتیم. البته همانطور که گفتم کیفی‌سازی خدمات در سال ۹۴ و اولویت قرار دادن این مقوله در سال ۹۵ مطابق با استانداردها و مبانی موجود که بتوانیم با کمترین کاستی مواجه شویم، از دیگر اهدافی بود که دنبال می‌کردیم.

 

مدیرعامل برج میلاد با اشاره به فرا رسیدن ایام فاطمیه، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته، به مناسبت ایام فاطمیه، نمایشگاه آموزشی خط و نقاشی را در محوطه برج میلاد طرح‌ریزی کردیم که در این نمایشگاه اسامی متبرک حضرت زهرا (س) توسط اساتید نگارش می‌شود و ما روز بیست و یکم اسفندماه افتتاحیه این رویداد را با حضور شهروندان تهرانی و تعدادی از هنرمندان خواهیم داشت.

 

شریفی در معرفی برنامه‌های نوروزی برج میلاد توضیح داد: همزمان با آغاز سال ۱۳۹۵، ویژه برنامه‌های برج میلاد تهران با عنوان «نوروزگار» در خدمت شهروندان تهرانی خواهد بود که این ویژه برنامه‌ها از تاریخ دوم تا یازدهم فروردین در اماکن مختلف مجموعه برج میلاد پذیرای شهروندان تهرانی، مسافران نوروزی و گردشگران خارجی خواهد بود. البته ستاد گردشگری شهر تهران نیز بنا به تدابیر شهردار محترم تهران تشکیل شده و با نشان «تهران میزبان ایران» توفیق دارد که در خدمت بازدیدکنندگان باشد. همزمان با میلاد مبارک حضرت زهرا (س) نیز ویژه برنامه‌هایی برای بزرگداشت مقام زن در برج میلاد برگزار می‌شود که همین موضوع می‌تواند اتفاق ارزشمندی در روزهای آغازین سال جدید باشد.

 

وی به راه‌اندازی ۲۰ غرفه در محوطه برج میلاد تهران با موضوعات کودک، نوجوان و خانواده خبر داد و گفت: این غرفه‌ها با موضوعاتی که به آن اشاره کردم در حوزه‌های آموزشی و فروشگاهی، آثار مختلفی را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. این در حالی است که خانواده‌محور بودن یکی از ویژگی‌های برنامه‌های برج میلاد تهران است که ما در سال ۹۵ نیز به انجام آنها تاکید ویژه‌ای داریم.

 

مدیرعامل برج میلاد تهران در توضیح برنامه‌های دیگر این مجموعه در نوروز ۹۵، بیان کرد: اختصاص یک طبقه مجزا برای به نمایش گذاشتن آثار ۴۰ هنرمند مختلف شهرستان‌ها در حوزه صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه «نوروز خانواده» ویژه کشورهای عضو اکو با هدف برپایی نمایشگاه عکس و صنایع دستی، اجرای برنامه‌های میدانی در بخش موسیقی اقوام با حضور هنرمندان صاحب نام موسیقی نواحی سراسر کشور، پرفرمنس «فیکس پانتومیم» و اجرای «سیلورمن‌ها» با موضوعات هدفمند، برگزاری جشن بزرگ روز جمهوری اسلامی ایران با همکاری سازمان صدا و سیما و جشن میلاد حضرت زهرا (س) از برنامه‌های دیگری است که طی روزهای یاد شده از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ شب میزبان شهروندان تهرانی خواهد بود.

 

شریفی با اشاره به برنامه‌های موسیقایی برج میلاد نیز گفت: در ایام نوروز برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم که به مدت چهار شب کنسرت موسیقی برگزار شود که تا به امروز برگزاری کنسرت مازیار فلاحی و کنسرت گروه دنگ‌شو قطعی شده و طی روزهای آینده دو کنسرت دیگر نیز به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید. برگزاری این کنسرت‌ها در ایام نوروز به دلیل کمبود فضای کنسرت بود که در تعطیلات سال نو، محلی برای اجرای برنامه وجود نداشت و ما با توجه به نیاز و درخواست تعدادی از کنسرت‌گذاران، این برنامه‌ها را برای برج میلاد در نظر گرفته‌ایم. البته در راستای حمایت از کودکان کار، قبل از اجرای هر گروه موسیقی، کودکانی که در خیابان‌ها به نوازندگی مشغول هستند با ارزیابی‌های انجام گرفته تحت عنوان کنسرت «کوچه‌نوازان»، برنامه‌هایی برای مخاطبان اجرا می‌کند.

 

مدیرعامل برج میلاد تهران در این بخش از نشست خبری از رونمایی کمپین «در دسترس خانواده» طی ایام نوروز خبر داد و گفت: با توجه به گستردگی فضای مجازی و ابتلا و وابستگی همه شهروندان به این ماجرا که می‌تواند به عنوان یک آسیب جدی مطرح شود، این کمپین در برج میلاد تهران راه‌اندازی شده که خانواده‌ها حداقل یک روز هم که شده بدون دسترسی به این فضای مجازی، در کنار خانواده خود حضور داشته باشند.

 

موضوع برگزاری کنسرت‌های پاپ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران یکی از نکات دیگری بود که در این نشست رسانه‌ای از سوی خبرنگاران مطرح شد و از علیرضا شریفی خواسته شد که وی در این رابطه توضیحاتی را ارائه دهد.

 

وی گفت: من از زمان حضورم در مجموعه برج میلاد همواره با سؤال نوع برخورد ما با موسیقی مواجه بودم اما باید به این نکته اشاره کنم که ما مشکلی با موسیقی نداریم و مخالفتی هم با رشته و نوع موسیقی نداریم. به هر حال در برنامه‌ریزی‌ای که پیش از مدیریت بنده در برج میلاد انجام گرفته، فعلا بنا بر این است که کنسرت موسیقی پاپ در برج میلاد برگزار نشود اما من باید به این نکته اشاره کنم که ما در طول سال با درخواست‌های زیادی از سوی کنسرت‌گذاران برای برگزاری کنسرت مواجه هستیم که به دلیل تراکمی که در برنامه‌هایمان داریم، واقعاً زمانی برای برگزاری کنسرت باقی نگذاشته است. البته هر جا فرصتی وجود داشته، کنسرتی را میزبانی کردیم.

 

شریفی ادامه داد: بابت اجرای موسیقی در رشته تخصصی و ممیزی، بنده نمی‌توانم پاسخگو باشم چرا که این موضوع به عهده من نیست و این دفتر موسیقی وزارت ارشاد است که درباره نحوه محتوای آثار اجرا شده کنسرت‌ها، کارها را انتخاب می‌کند، اما آنچه که در مورد موسیقی پاپ باید بگویم این است که هنوز برای موسیقی پاپ تصمیمی گرفته نشده اما به طور حتم بعد از بررسی‌های انجام گرفته در سال ۹۵ و تصمیماتی که اتخاذ خواهیم کرد، پیرامون نحوه برگزاری کنسرت‌های پاپ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت. به هر حال ما در ایام نوروز هم دعوت‌کننده کنسرت‌ها نیستیم بلکه این کنسرت‌گذارها بودند که برای برگزاری برنامه زنده در برج میلاد تهران با ما رایزنی کردند.

 

وی درباره تعرفه برگزاری کنسرت‌ها نیز توضیح داد: هنوز تعرفه جدید برگزاری کنسرت‌ها در برج میلاد تهران مشخص نشده اما تصور می‌کنم که بین ۱۵ تا ۲۰ درصد ما افزایش تعرفه خواهیم داشت.

 

شریفی در پاسخ به این پرسش که آیا مرکز همایش‌های برج میلاد تهران در انحصار تعدادی از تهیه‌کنندگان موسیقی است؟ توضیح داد: ما به صورت انحصاری با هیچ تهیه‌کننده‌ای در ارتباط نیستیم و هر کسی که مدعی است که مجموعه برج میلاد تهران با تهیه‌کننده‌ای به صورت انحصاری کار می‌کند، بداند که اعتقاد ما بر این سیاست نیست و اتفاقاً ما پیرامون این ماجرا مقابله هم می‌کنیم.

 

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود در مورد اکران فیلم‌های نوروزی در سینماهای برج میلاد نیز گفت: برنامه‌هایی برای اکران فیلم‌های سینمایی داریم اما هنوز فیلم‌ها انتخاب نشده و این موضوع نیز به زودی به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131