بنیاد رودکی: ۴۳۶ میلیون تومان دستمزد علی رهبری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 882

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

۴۳۶ میلیون تومان دستمزد علی رهبری برای یک سال رهبری ارکستر

۴۳۶ میلیون تومان دستمزد علی رهبری برای یک سال رهبری ارکستر
۴۳۶ میلیون تومان دستمزد علی رهبری برای یک سال رهبری ارکستر

مجموع هزینه‌ها و دستمزد علی رهبری برای مدیریت و رهبری ارکستر سمفونیک تهران طی یک سال گذشته «۴۳۶ میلیون تومان» بوده است.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، اسفندماه سال گذشته علی رهبری سکان مدیریت هنری و رهبری ارکستر مجموعه 80 ساله «ارکستر سمفونیک تهران» را بر عهده گرفت و نهایتا صبح امروز با انتشار نامه‌ای شدید‌الحن از سمتش استعفا کرد.

طی یک سال گذشته مجموعه هزینه‌های رهبر مستعفی ارکستر سمفونیک تهران، شامل هزینه ایاب و ذهاب، اقامت و دستمزد «436 میلیون تومان» بوده است.

طبق اعلام قبلی بنیاد رودکی علی رهبری، علاوه بر حقوق ماهانه، دستمزدی جداگانه برای رهبری ارکستر هر اجرا دریافت می‌کرده است.

با استعفای علی رهبری از سمتش قرار است تا از این پس ارکستر سمفونیک تهران به صورت شورایی اداره شود. هنوز جزییاتی از اسامی حاضر در این شورای فنی منتشر نشده است.

بر اساس این گزارش، مجموعه ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران توسط معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131