علی رهبری ارکستر اسلواکی را هدایت می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 844

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی رهبری ارکستر اسلواکی را هدایت می‌کند

علی رهبری ارکستر اسلواکی را هدایت می‌کند
علی رهبری ارکستر اسلواکی را هدایت می‌کند

 

علی رهبری که چندی پیش ارکستر سمفونیک تهران را ترک کرد، آخر همین هفته ارکستر و گروه کُر فیلارمونیک اسلواکی را در «براتیسلاوا» رهبری خواهد کرد.

 

این آهنگساز و رهبر ارکستر در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، اظهار کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برای اجرای برنامه‌ای ویژه با ارکستر و گروه کر فیلارمونیک اسلواکی در «براتیسلاوا» پایتخت کشور اسلواکی روی صحنه خواهم رفت. این سی‌وششمین فصل هنری است که من با این ارکستر همکاری می‌کنم. این مراسم برای بزرگداشت «ولادیمیر گودار» آهنگساز معروف اسلواکی برگزار می‌شود.

 

او ادامه داد: در این کنسرت «اوراتوریوم» برای ارکستر بزرگ و گروه کر اثر «ولادیمیر گودار» را رهبری خواهم کرد. من در 36 سال گذشته با این ارکستر همکاری مستمر داشته‌ام و معمولا چندبار در سال این ارکستر را هدایت می‌کنم.

 

وی افزود: قراردادم با ارکستر فیلارمونیک اسلواکی سه سال دیگر هم ادامه دارد و از آنجا که شهر براتیسلاوا در ۴۵ کیلومتری «وین» قرار دارد، معمولا عده‌ای از دانشجویان ایرانی رشته‌ی موسیقی از شهر وین به تمرین‌ها و کنسرت‌های من به براتیسلاوا می‌آیند. در این ۳۶ سال، قطعات فراوانی را با ارکستر ضبط کرده‌ایم و تورهای مختلف هم داشته‌ایم. تور سال گذشته‌ی ارکستر فیلارمونیک اسلواکی در اتریش، سوییس، بلژیک، آلمان و چک برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، ارکستر فیلارمونیک اسلواکی تا به حال با رهبرانی مانند «هربرت فون‌کارایان»، «لورین مازل»، «کلادیو آبادو»، «کورت مازور»، «ریکاردو موتی» و... همکاری داشته است.

 

علی رهبری که اسفندماه سال 93 برای مدیریت هنری ارکستر سمفونیک تهران به ایران آمد، پس از 12 ماه رهبری این ارکستر، در اسفندماه سال 94 این ارکستر را ترک کرد و از ایران رفت.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131