از ارکسترشهر چه خبر؟

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1102

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از ارکسترشهر چه خبر؟

از ارکسترشهر چه خبر؟
از ارکسترشهر چه خبر؟

 

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در مورد آخرین جزئیات ساخت دو فیلم بلند توسط شهرداری تهران، ایجاد ارکستر شهر و .... توضیحاتی ارائه کرد.

 

به گزارش خبرنگار«شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، محمود صلاحی در نشست خبری عملکرد سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در سال94 باب یان اینکه امسال برای اولین بار گزارش عملکرد متفاوتی از برنامه های سال 94 در قالب کتابچه در پایان فروردین ماه 95 منتشر می شود و در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.گفت: 285 کتابخانه ای که زیر نظر معاونت اجتماعی بود به سازمان الحاق شد و در حال حاضر 367کتابخانه تحت مدیریت ماست.

 

وی با بیان اینکه برای سال آینده نیز بیش از 60 درصد افزایش بودجه خواهیم داشت؛ به راه اندازی مکتب خانه آواز ایران در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در تابستان 95 فعالیت‌های مقدماتی آواز در این مکتب خانه آغاز می‌شود و ضمن اینکه ارکستر شهر تهران نیز به رهبری استاد اسماعیل تهرانی فراخوان داده است و قرار است در بهار 95 از متقاضیان آزمون گرفته شود.

 

وی با بیان اینکه سال آینده شاهد تحول عظیمی برای خرید کتاب برای کتابخانه ها خواهیم بود، گفت: امسال 460 میلیون تومان برای این امر در نظر گرفته ایم که این میزان قطعا در سال آینده بیشتر خواهد شد و با تنوع قابل قبولی در عناوین کتاب ها مواجه خواهیم بود.

 

صلاحی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران امروز بخشی از تمرکز خود را بر منطقه 12 گذاشته است، افزود: ما نیز 3 ساختمان جدید به سازمان فرهنگی و هنری منطقه داده ایم و حتی برای پویایی بیشتر رییس سازمان را نیز عوض کردیم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131