رونمایی از تندیس عبدالقادر مراغی در میدان اصلی مراغه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1068

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رونمایی از تندیس عبدالقادر مراغی در میدان اصلی مراغه

 

رونمایی از تندیس عبدالقادر مراغی در میدان اصلی مراغه
رونمایی از تندیس عبدالقادر مراغی در میدان اصلی مراغه

تندیس عبدالقادر مراغی دانشمند و موسیقیدان شهیر ایرانی پنجشنبه ۲۷ اسفندماه با حضور مسئولان شهرداری و شورای اسلامی شهرستان مراغه رونمایی شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، مسئولان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهرستان مراغه پنجشنبه ۲۷ اسفندماه با حضور در میدان اصلی این شهر از تندیس عبدالقادر مراغی دانشمند و موسیقیدان شهیر ایرانی به هنرمندی کیان اسفندیاری مراغی رونمایی کردند.

 

میدان اصلی شهرستان مراغه سال ۸۷ همزمان با برگزاری همایش عبدالقادر مراغی با حضور هنرمندان صاحب نامی چون فرهاد فخرالدینی به نام این دانشمند و موسیقیدان ایرانی تغییر نام داده بود.

 

مسئولان و مدیران فرهنگی شهرستان مراغه در نظر دارند به زودی «بنیاد عبدالقادر مراغی» را افتتاخ کنند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131