تدارک ویژه رادیو فرهنگ برای نوروز/ موسیقی حرف اول را می‌زند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1164

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تدارک ویژه رادیو فرهنگ برای نوروز/ موسیقی حرف اول را می‌زند

تدارک ویژه رادیو فرهنگ برای نوروز/ موسیقی حرف اول را می‌زند
تدارک ویژه رادیو فرهنگ برای نوروز/ موسیقی حرف اول را می‌زند

 

بهار را ورق بزن، «آینه فرهنگ»،‌ «ساز نوروزی»، «عصرانه فرهنگ» از جمله برنامه‌های رادیو فرهنگ به شمار می‌آیند.

 

محمدصادق رحمانیان مدیر شبکه رادیویی فرهنگ در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص برنامه‌های نوروزی گفت: هدف رادیو فرهنگ در نوروز کلام کمتر و موسیقی بیشتر است. بنابراین در این 15 روز برنامه‌های کلام‌محور سنگین با پشتوانه پژوهشی را با برنامه‌های تفریحی و سرگرمی تغییر می‌دهیم. همچنین برنامه نیمروزی و عصرانه جداگانه در نوروز خواهیم داشت

 

 

 

وی در خصوص برنامه‌های دیگر رادیو فرهنگ اظهار داشت: «ساز نوروزی» که به آیین‌های نوروزی، بازی‌های مردم سراسر ایران و طبیعت‌گردی و همچنین آداب و رسوم مردم در استان‌های مختلف می‌پردازد، هر روز ساعت 9 صبح تا 12 با رویکرد تفریحی، گزارشی و کارشناسی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

 

 

 

وی ادامه داد: برنامه «عصرانه فرهنگ» رویکرد هنری دارد و به معرفی هنرمندان شاخص سال 94 در حوزه سینما،‌ تئاتر و موسیقی، کتاب‌های برگزیده سال 94 و خاطرات رزمندگان در لحظات جبهه و معرفی بناهای تاریخی ایران می‌پردازد.

 

 

 

وی در خصوص برنامه نوروزی عنوان کرد: برنامه «سرود فروردین» به مدت 150 دقیقه از ساعت 6:30 برای لحظه تحویل سال تدارک دیده شده است.

 

 

 

رحمانیان تصریح کرد: در برنامه «بهار را ورق بزن» معرفی کتاب توسط خود نویسنده صورت می‌گیرد. همچنین برنامه «آینه فرهنگ» مهمترین رخدادهای دستاوردهای فرهنگی 94 را مرور می‌کند.

 

 

 

وی در خصوص برنامه موسیقی‌محور اظهار داشت: «سر آهنگ»، «نیستان»، «شبستانه» برنامه موسیقی محور رادیو فرهنگ به شمار می‌رود. همچنین در گروه ادب «بهار نو»، «ترانه باران»، «بهار جان» و «شب‌های فرهنگ» که به میراث فرهنگی ادبیات و گردشگری می‌پردازد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131