احمد علی راغب: هم مذاکره می‌کنیم هم موشک داریم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1100

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

احمد علی راغب: هم مذاکره می‌کنیم هم موشک داریم

احمد علی راغب: هم مذاکره می‌کنیم هم موشک داریم
احمد علی راغب: هم مذاکره می‌کنیم هم موشک داریم

موسیقی انقلاب فراموش نشود

آهنگساز و پیشکسوت موسیقی انقلاب پیرو سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره دیپلماسی مذاکره، ضمن انتشار نوشتاری از تازه ترین فعالیت های خود در عرصه های مختلف سخن گفت.

احمد علی راغب آهنگساز و پیشکسوت موسیقی انقلاب در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین نوشتار خود پیرو سخنان اخیر حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مداحان توضیح داد: همواره دلم می خواهد که هنرمندان این سرزمین در فضایی پر از همدلی و همزبانی کنار یکدیگر حضور داشته باشد و نسبت به چنین گفتارهای ارزشمندی که از سوی رهبر عزیزمان مطرح می شود تا آنجا که در توان دارند به سوی اقدام و عمل حرکت کنند. من هم به سهم خود بعد از صحبت های اخیر مقام معظم رهبری مترصد شدم که با انتشار نوشتاری به هنرمندان بگویم که استراتژی موشک و مذاکره چقدر اهمیت دارد و ما باید ثابت کنیم هم دست دوستی را دراز کرده‌ایم و هم در مواقعی که دشمنان کیان نظام ما را به خطر اندازند استراژی موشک را هم داریم.

این هنرمند در تشریح تازه ترین فعالیت های خود در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری گفت: مدتی است که از موسیقی دور شده و به فیلمنامه نویسی، هایکونویسی و رمان نویسی روی آورده ام که اتفاقا چندی پیش هم آثاری از بنده در این زمینه منتشر شد. البته دوری من از موسیقی به معنای جدایی از آن نیست ولی ما باید عرصه موسیقی را به جوانان واگذار کنیم و اگر در راه خود مشکلی داشته باشند کمک آنها باشیم.

راغب در پایان تصریح کرد: امیدوارم در سال جدید فضا به گونه ای باشد که مسئولان ما روابط دوستانه ای با هم داشته باشند چراکه ایجاد این فضای سالم حال هنرمندان را هم خوب می کند. هنرمندانی که در عرصه موسیقی انقلاب فعالیت می کنند برای این انقلاب نهایت تلاش خود را انجام داده اند بنابراین بد نیست که دوستان مدیر گاهی به گذشته رجعت کنند و بدانند که توجه به موسیقی انقلاب بسیار موضوع پراهمیتی است.

در نوشتار احمد علی راغب درباره فرازهایی از صحبت‌های اخیر مقام معظم رهبری آمده است: «آوارگان و پناهجویانی که در مرزهای اروپا سرگردانند، صدایشان به کسی نمی­رسد. هیچ صاحب قدرتی با آنها گفت‌وگو نمی­‌کند و هیچکس ناله­ زنان و کودکان‌شان را به چیزی نمی­‌گیرد .نه چون در روزگار ما حنای گفت‌وگو و مذاکره، رنگی ندارد و نه از آن رو که راهی به گفت‌وگو با قدرتمندانِ امروز و فردای دنیا نیست. اینها همه هست، اما نه برای آن کس که سرزمینی از آنِ خود ندارد.

شاید حق با داستایوفسکی بود که به زبان استعاره گفت: «آنکه سرزمین ندارد، خدا ندارد». نه امروز و نه فردا، هیچ نیرویی با امنیت مرزهای یک سرزمین که نعمتی خدادادی است برابری نمی‌‌کند.جنگاوری و مذاکره، هر دو هنر است. سلحشورانِ جنگاور و دیپلمات­‌های قدرتمند، هنرمندان یک ملت­‌اند که با هنرشان امنیت و عزت را برای یک کشور به ارمغان می­‌آورند.

همانطور که در یک ارکستر موسیقی، همه­ نوازندگان باید کارشان را با قدرت انجام دهند تا یک سمفونی زیبا، باصلابت و گوش­نواز باشد. سمفونی امنیت و اقتدار یک ملت نیز با کار هنرمندانه­ جنگاوران و دیپلمات­‌ها - هردو گروه با هم - به سرانجام مطلوب می­‌رسد.

زبان دیپلماسی و زبان موشک، هردو ابزار این هنرمندی است. تضعیف یکی، به بهای دیگری، و یا صرف نظر کردن از یکی، برای آن دیگری، نه خردمندانه است و نه هنرمندانه.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131