پیام تسلیت معاون هنری وزیر ارشاد به مناسبت درگذشت استاد لشگری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1150

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیام تسلیت معاون هنری وزیر ارشاد به مناسبت درگذشت استاد لشگری

پیام تسلیت معاون هنری وزیر ارشاد به مناسبت درگذشت استاد لشگری
پیام تسلیت معاون هنری وزیر ارشاد به مناسبت درگذشت استاد لشگری

 

معاون امور هنری وزیر ارشاد با انتشار پیامی درگذشت هنرمند عرصه‌ موسیقی استاد جواد لشگري را تسلیت گفت.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی درگذشت زنده یاد جواد لشگری نوازنده و آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی را تسلیت گفت.

 

در متن پیام علی مرادخانی آمده است:

 

« انا لله و انا اليه راجعون / خبر درگذشت  استاد جواد لشگري هنرمند ارجمند موسیقی کشور موجب تاسف و تاثر گردید. اینجانب این ضايعه ناگوار  را به خانواده آن مرحوم و جامعه هنري تسلیت می‌گویم. بي ترديد خدمات ارزنده ایشان در عرصه موسیقی ايراني ماندگار و آثار به جا مانده از ایشان برای همیشه یاد و خاطره ایشان را زنده نگه خواهد داشت.

 

از درگاه خداوند متعال علو درجات و آرامش روح برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای بازماندگان گرامی و خانواده موسیقی مسألت می‌نماییم.»

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131