وحید تاج: حیف است ارکستر سازهای ایرانی تعطیل شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 861

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وحید تاج: حیف است ارکستر سازهای ایرانی تعطیل شود/ همکاری با اردشیر کامکار

وحید تاج: حیف است ارکستر سازهای ایرانی تعطیل شود
وحید تاج: حیف است ارکستر سازهای ایرانی تعطیل شود

 

وحید تاج خواننده موسیقی ایرانی در سال جاری ضمن حضور در چندین پروژه موسیقایی با گروه اردشیر کامکار تور کنسرت های شهرستان را ادامه می دهد.

 

وحید تاج خواننده موسیقی ایرانی درباره تازه ترین فعالیت های خود به خبرنگار مهر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته امسال سال پرکاری برای من است و ضمن حضور در چند آلبوم موسیقایی کنسرت هایی را در تهران و شهرستان ها برگزار می کنم.

 

وی ادامه داد: با توجه به استقبالی که از سوی مخاطبان به عمل آمده قرار بر این است که تور کنسرت های گروه اردشیر کامکار در چند شهرستان برگزار شود که بنده نیز به عنوان خواننده در این برنامه ها حضور خواهم داشت. البته طبق برنامه پیش بینی شده این برنامه های زنده از اردیبهشت ماه امسال آغاز خواهد شد.

 

این خواننده موسیقی ایرانی با اشاره به فعالیت هایی که در ارکستر سازهای ایرانی داشت، اظهار کرد: حضور در ارکستر سازهای ایرانی به رهبری استاد اسماعیل تهرانی یکی از اتفاقات خوبی بود که سال گذشته افتاد اما متاسفانه عمر این مجموعه موسیقایی فقط به همان یک اجرا محدود و از آن زمان تاکنون دیگر شاهد اجرایی از مجموعه ای نبودیم. البته چندی پیش شنیدم که سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نسبت به بازگشایی این مجموعه اقداماتی را انجام داده که این مساله می تواند اتفاق خوبی باشد چرا که وجود یک ارکستری متشکل از سازهای ملی ایران ضرورتی انگارناپذیر است که باید به آن توجه بیشتری کرد.

 

تاج در پایان عنوان کرد: حیف است که فعالیت ارکستر سازهای ایرانی ادامه‌دار نباشد و فقط به همان اجرای در تالار وحدت محدود شود. به هر حال موسیقی ایرانی و نوازندگان و هنرمندان این عرصه با تمام ارزشی که دارد مهجور واقع شده و کسانی که مسئولیت دارند باید بیشتر به فکر نوازندگان حوزه موسیقی اصیل ایرانی باشند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131