بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1475

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی

بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی
بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی

در حالی که احمد صدری از شورای سیاست‌گذاری نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی استعفا و مطالب تندی را نیز در متن استعفایش مطرح کرده بود، اما حالا در مقام مشاور دبیر جشنواره، گفت‌وگویی با روابط‌ عمومی نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران انجام داد.

به گزارش ایسنا، او به‌عنوان عضو شورای سیاستگذاری و مشاور دبیر نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، اظهار کرد: امسال با توجه به حضور مشاورانی که در هر منطقه برای بررسی آثار پیش از ارسال دبیرخانه‌ی جشنواره وجود داشت و همچنین پس از جلسات متعددی که شورای سیاستگذاری و هیات داوران جشنواره انجام دادند، مجموعا هیات داروان به این نتیجه رسید که در این دوره آثار رسیده به جشنواره را با دو شاخصه‌ی اصلی بررسی کند.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه‌ی موسیقی گفت: اصالت محتوای موسیقی ارسالی از هر منطقه و همچنین حفظ روایت‌ها و اصالت تکنیک‌های اجرایی از مهم‌ترین شاخصه‌های داوری آثار نهمین جشنواره موسیقی نواحی است.

مولف کتاب «دو بیتی در موسیقی دستگاهی ایران» همچنین درباره‌ی نحوه‌ی معرفی نفرات برتر این دوره جشنواره نیز توضیح داد: در این دوره، پس از بررسی نظر اعضای هیات‌ داوران و جلساتی که داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که در این دوره، نفرات و آثار را فقط به‌عنوان آثار برگزیده در پایان جشنواره معرفی کنیم. در واقع در جشنواره‌ی امسال نفرات به‌صورت برگزیدگان اول، دوم و سوم معرفی نخواهند شد و ممکن است، تعداد آثار برگزیده بیش از یک نفر و یک اثر باشد.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر موسیقی که پیش از این و در اواخر دی‌ماه سال گذشته طی نامه‌ای از شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران استعفا داده بود، درباره‌ی ادامه‌ی همکاری خود با برگزارکنندگان نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نیز گفت: در این‌باره باید بگویم که فارغ از هر موضوعی نیاز را بر تعامل با مسئولان دیدم، چراکه کمک به جریان موسیقی نواحی ایران سبب می‌شود مسئولان توجه بیشتری به این موضوع مهم فرهنگی داشته باشند.

نهمین دوره‌ی جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از روز 17 تا 21 اردیبهشت‌ماه 95 در شهر کرمان برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131