بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1190

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی

بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی
بازگشت احمد صدری به جشنواره موسیقی نواحی

در حالی که احمد صدری از شورای سیاست‌گذاری نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی استعفا و مطالب تندی را نیز در متن استعفایش مطرح کرده بود، اما حالا در مقام مشاور دبیر جشنواره، گفت‌وگویی با روابط‌ عمومی نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران انجام داد.

به گزارش ایسنا، او به‌عنوان عضو شورای سیاستگذاری و مشاور دبیر نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، اظهار کرد: امسال با توجه به حضور مشاورانی که در هر منطقه برای بررسی آثار پیش از ارسال دبیرخانه‌ی جشنواره وجود داشت و همچنین پس از جلسات متعددی که شورای سیاستگذاری و هیات داوران جشنواره انجام دادند، مجموعا هیات داروان به این نتیجه رسید که در این دوره آثار رسیده به جشنواره را با دو شاخصه‌ی اصلی بررسی کند.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه‌ی موسیقی گفت: اصالت محتوای موسیقی ارسالی از هر منطقه و همچنین حفظ روایت‌ها و اصالت تکنیک‌های اجرایی از مهم‌ترین شاخصه‌های داوری آثار نهمین جشنواره موسیقی نواحی است.

مولف کتاب «دو بیتی در موسیقی دستگاهی ایران» همچنین درباره‌ی نحوه‌ی معرفی نفرات برتر این دوره جشنواره نیز توضیح داد: در این دوره، پس از بررسی نظر اعضای هیات‌ داوران و جلساتی که داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که در این دوره، نفرات و آثار را فقط به‌عنوان آثار برگزیده در پایان جشنواره معرفی کنیم. در واقع در جشنواره‌ی امسال نفرات به‌صورت برگزیدگان اول، دوم و سوم معرفی نخواهند شد و ممکن است، تعداد آثار برگزیده بیش از یک نفر و یک اثر باشد.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر موسیقی که پیش از این و در اواخر دی‌ماه سال گذشته طی نامه‌ای از شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران استعفا داده بود، درباره‌ی ادامه‌ی همکاری خود با برگزارکنندگان نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران نیز گفت: در این‌باره باید بگویم که فارغ از هر موضوعی نیاز را بر تعامل با مسئولان دیدم، چراکه کمک به جریان موسیقی نواحی ایران سبب می‌شود مسئولان توجه بیشتری به این موضوع مهم فرهنگی داشته باشند.

نهمین دوره‌ی جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از روز 17 تا 21 اردیبهشت‌ماه 95 در شهر کرمان برگزار می‌شود.