دعوت ارکستر چین برای اجرا در شهر شانگهای کماکان پابرجاست

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 931

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دعوت ارکستر چین برای اجرا در شهر شانگهای کماکان پابرجاست

دعوت ارکستر چین برای اجرا در شهر شانگهای کماکان پابرجاست
دعوت ارکستر چین برای اجرا در شهر شانگهای کماکان پابرجاست

تلاش برای جذب حداکثری هنرمندان

 

معاون هنری وزارت ارشاد گفت: با تشکیل شدن شورای هنری ارکسترها، فشارها از روی دوش یک نفر برداشته می‌شود. تمام تلاش ما این است که بتوانیم تعاملات را در این حوزه بالا ببریم.

 

علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد در حاشیه اولین جلسه تمرین ارکستر سمفونیک تهران در سال جدید، به خبرنگار موسیقی فارس گفت: با تشکیل شدن شورای هنری ارکسترها، فشارها از روی دوش یک نفر برداشته می‌شود. تمام تلاش ما این است که بتوانیم تعاملات را در این حوزه بالا ببریم. من به همکارانم در مجموعه ارکستر‌ها هم گفته‌ام که مهم این است که در ادامه راه بتوانیم هنرمندان را جذب حداکثری کنیم. امروز اولین جلسه تمرین ارکستر سمفونیک تهران تشکیل شد و خوشبختانه ارکستر چندان از فعالیت‌ها و برنامه‌هایش عقب نیست.

 

معاون امروز هنری وزیر ارشاد ادامه داد: هر یک از ارکسترهای ملی و سمفونیک یک شورای هنری خواهند داشت. اعضای این شوراها هم مشخص شدند و به زودی آقای طالبی اعضای شوراها را اعلام خواهند کرد. همه آن‌هایی که در این حوزه دست‌اندکار بودند و به زیر و بم کار واقفند، در کنار هم امور را پیش خواهند برد. مهم این است که این شوراها کمک‌کننده باشند تا بتوانیم کارها را بهتر تجزیه و تحلیل کنیم. و در عین حال امیدورام که همه مسائل در همان شوراها حل و فصل شوند.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا بنیاد رودکی مانند گذشته مسولیت ارکسترها را برعهده خواهد داشت یا خیر نیز عنوان کرد: مشکلاتی در سال گذشته به وجود آمد که باید این مسائل هرچه زودتر برطرف شوند. همچنین برخی مسائل درون‌سازمانی اعم از مشکلات برخی نوزاندگان، قراردها و ... نیز وجود دارند که برای ادامه کار نیازمند حل هرچه سریعتر این موارد نیز هستیم. از طرفی موضوع محل تمرین ارکسترها و زمان‌بندی سالن‌ها نیز مسئله دیگری است که مشغول برطرف کردن این موضوع نیز هستیم.

 

علی مرادخانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا سفر ارکستر سمفونیک به کشور چین و اجرا در شهر شانگهای انجام خواهد شد یا خیر، نیز گفت: دعوت ارکستر چین از ارکستر سمفنیک تهران برای اجرا در شهر شانگهای کماکان پابرجا است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131