تعداد آموزشگاه‌های موسیقی البرز افزایش می‌یابد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1066

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعداد آموزشگاه‌های موسیقی البرز افزایش می‌یابد

تعداد آموزشگاه‌های موسیقی البرز افزایش می‌یابد
تعداد آموزشگاه‌های موسیقی البرز افزایش می‌یابد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: مطالبات هنرمندان حوزه موسیقی با جدیت پیگیری می‌شود.

سیدموسی حسینی کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز موظف است به مطالبات، نیازها و خواسته‌های متناسب هنرمندان رشته‌های مختلف پاسخ دهد که بدون شک هنرمندان موسیقی نیز از این بحث مستثنی نیستند.

او ادامه داد: مهم‌ترین اقدامی که می‌توانست ساختار منسجمی به برنامه‌ها و فعالیت‌های هنرمندان موسیقی استان بدهد، تشکیل انجمن موسیقی بود که سال گذشته محقق شد. فعالان این حوزه از طریق انجمن موسیقی می‌توانند مطالبات بحق خود را پیگیری کنند و به شکل منسجم‌تری برای ارتقای این هنر گام بردارند.

وی بیان کرد: اعضای انجمن موسیقی، مشاوران خوبی هستند و می‌توانند اداره کل ارشاد را برای برنامه‌ریزی مناسب با هدف ارتقای هنر موسیقی استان در بخش‌های مختلف یاری کنند. اداره کل ارشاد نیز با تمام توان سعی دارد مطالبات علاقه‌مندان به هنر موسیقی در گروه‌های سنی مختلف را پاسخ دهد.

او اظهار کرد: افزایش تعداد آموزشگاه‌های موسیقی و نظارت بر کمیت و کیفیت فعالیت‌های آن‌ها از برنامه‌هایی است که اداره کل ارشاد با جدیت پیگیری می‌کند. افزایش تعداد آموزشگاه‌های موسیقی نیز در برنامه‌های کاری این اداره قرار دارد که این روند بر مبنای تقسیم‌بندی جغرافیایی استان انجام می‌شود.

وی افزود: نباید شرایطی پیش آید که در یک منطقه از استان، آموزشگاه‌های موسیقی متمرکز باشند و در برخی مناطق حتی یک آموزشگاه موسیقی هم وجود نداشته باشد. بدون شک این‌که یک هنرجو برای یادگیری ساز مورد علاقه‌اش ناچار باشد از یک سمت شهر به طرف دیگر برود، اصلا موجه نیست. به همین دلیل، امسال به‌صورت جدی برای ایجاد آموزشگاه‌های موسیقی در مناطق مختلف استان تمرکز شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131