تشکیل دبیرخانه ثابت جشنواره موسیقی نواحی در کرمان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1352

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تشکیل دبیرخانه ثابت جشنواره موسیقی نواحی در کرمان

تشکیل دبیرخانه ثابت جشنواره موسیقی نواحی در کرمان
تشکیل دبیرخانه ثابت جشنواره موسیقی نواحی در کرمان

‌معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با تأکید بر لزوم شناخت اصالت موسیقی محلی و سنتی کشور، گفت: باید موسیقی اصیل محلی و بومی خود را به همه بشناسانیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، حمید ذکاء اسدی اول اردیبهشت‌ماه در نشست برنامه‌ریزی جشنواره موسیقی نواحی در کرمان، اظهار کرد: در صورتی که به اصالت موسیقی محلی و سنتی خود پی ببریم می‌توانیم استفاده خوبی از آن کنیم و حتی بر مبنای دیدگاه استاندار کرمان، موسیقی نواحی صادرشدنی است.

او با تبریک سالروز ولادت مولای متقیان (ع) ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، مقرر شد که جشنواره موسیقی نواحی در اردیبهشت‌ماه به میزبانی استان کرمان برگزار شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به این‌که برگزاری جشنواره موسیقی نواحی به مدت بیش از هشت سال در کشور به تعویق افتاده است، بیان کرد: موسیقی نواحی جزو فرهنگ و سنت ماست و از دوران گذشته و از زمانی که بشر و طبیعت خلق شده، موسیقی از علائم مهمی بوده که انسان‌ها احساسات، عواطف و همه آنچه در درون‌شان بوده را با استفاده از آن، با هم در میان می‌گذاشتند و حتی در مواردی موضوعات مربوط به سیاست و حکومت‌داری نیز از همین روش مطرح می‌شد.

ذکاء اسدی با بیان این‌که در برخی موارد با یک آهنگ می‌توان آموزه‌های چند کتاب را در زمان بسیار کمی به مخاطبان ارائه کرد، ادامه داد: با توجه به قرارداد بین وزیر ارشاد و استاندار کرمان مقرر شد که جشنواره موسیقی نواحی کشور به میزبانی کرمان برگزار و دبیرخانه ثابت آن نیز در این استان برپا شود.

به گزارش ایسنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی در انجمن موسیقی استان کرمان شکل می‌گیرد تا سوابق جشنواره‌های قبل و مستندات جشنواره پیش رو، جمع‌آوری شود.

محمد علیزاده با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی نواحی از 17 تا 21 اردیبهشت‌ماه، اظهار کرد: این برنامه 9 شهرستان استان کرمان نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که ستاد اجرایی جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان تشکیل شده است، بیان کرد: این جشنواره نیازمند تعاملات بین بخشی است و همکاری همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان این‌که این جشنواره در دو بخش رقابتی و اجراهای عمومی برگزار می‌شود، اظهار کرد: در راستای برگزاری این جشنواره، 165 نفر از هنرمندان موسیقی نواحی و ستاد اجرایی، در استان کرمان حضور می‌یابند.

علیزاده با بیان این‌که 31 گروه در حوزه پیشکسوتان موسیقی نواحی و 41 گروه نیز در بخش رقابتی در قالب جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان حضور می‌یابند، تاکید کرد: موسیقی نواحی موسیقی عامه مردم و برخاسته از آداب، سنن و فرهنگ عامه مردم است و تعدد گسترده‌ای دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131