علی رهبری: جشنواره نواحی به نفع موسیقی کشور است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 786

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی رهبری: جشنواره نواحی به نفع موسیقی کشور است

علی رهبری: جشنواره نواحی به نفع موسیقی کشور است
علی رهبری: جشنواره نواحی به نفع موسیقی کشور است

رهبر ارکستر سمفونیک تهران گفت: برگزاری جشنواره‌ی موسیقی نواحی از هر جهت به نفع موسیقی کشور است و خوشحالم که مسؤولان به این نتیجه رسیده‌اند که باید قدر این موسیقی را دانست.

به گزارش ایسنا، علی رهبری اظهار کرد: برگزاری جشنواره از هر جهت، کار پسندیده‌ای است و بسیار خوشحالم که مسؤولان در تهران به این نتیجه رسیده‌اند که باید قدر این موسیقی را دانست و چه خوب است که این جشنواره در شهری به‌جز تهران برگزار می‌شود.

او با اشاره به این‌که خودش در سنین نوجوانی و با موسیقی سنتی، کارش را آغاز کرده و علاقه‌ی زیادی به ویلن و نی دارد، ادامه داد: یادم هست که تقریبا 15 یا 16 سال داشتم که با آقای حسن ناهید به اصفهان رفتیم و آنجا به ما گفتند که در یک روستا، شخصی هست که گوشه‌هایی را می‌شناسد که هیچ‌کس دیگری آن‌ها را کشف نکرده و ما برای این‌که آن گوشه‌ها را یاد بگیریم، باید به آن روستا می‌رفتیم.

این استاد موسیقی و رهبر ارکستر گفت: من متوجه هستم که این جشنواره چه اهدافی دارد و امیدوارم کسانی‌ که این جشنواره را برگزار می‌کنند به اهداف خود برسند، چون موسیقی نواحی و محلی ما مانند یک گنج گران‌بهاست و باید آن را شناخت و از آن محافظت کرد.

نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با دبیری ایرج نعیمایی از 17 تا 21 اردیبهشت‌ماه در شهر کرمان برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131