نمایشگاه پرتره نگاری مشاهیر موسیقی ایران در فرهنگسرای نیاوران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 907

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نمایشگاه پرتره نگاری مشاهیر موسیقی ایران در نیاوران افتتاح می شود

نمایشگاه پرتره نگاری مشاهیر موسیقی ایران در فرهنگسرای نیاوران
نمایشگاه پرتره نگاری مشاهیر موسیقی ایران در فرهنگسرای نیاوران

نمایشگاه «پرتره نگاری از مشاهیر موسیقی ایران» عصر پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت همزمان با یکصد و پنجمین زادروز غلامحسین بنان در فضای باز مجموعه فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با یکصد و پنجمین سالروز تولد زنده یاد غلامحسین بنان خواننده فقید موسیقی ایرانی نمایشگاه «پرتره نگاری از مشاهیر موسیقی ایران» ساعت ۱۷ پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت در فضای باز مجموعه فرهنگسرای نیاوران افتتاح و تا ۲۶ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. این در حالی است که در آیین افتتاح نمایشگاه نیز تعدادی از هنرمندان حضور خواهند داشت.

این نمایشگاه پاسداشتی از هنرمندان بزرگ و برجسته موسیقی اصیل و کلاسیک ایرانی است. هدف از پدید آمدن این مجموعه، ساخت آثار تجسمی از سیمای خالقان آثار ارزشمند موسیقی است که با استفاده از تکنیکی در قالب هنر «تکستایل آرت» و با متریال روبان های پارچه ای رنگی، همچون فرش های ایرانی بر تار و پود فنس های فلزی به صورت ضربدری و مشابه تاش های هنرمندانه نقاشی بر اساس نقشه از پیش طراحی شده، خلق شده اند.

در این کوشش هنری، چهره پانزده نفر از مشاهیر موسیقی ایران در ابعادی بزرگ در فضای باز فرهنگسرای نیاوران به نمایش در می آید که از این تعداد می توان به پرتره نگاری چهره هنرمندانی چون غلامحسین بنان، محمد رضا لطفی، جلال ذوالفنون، پرویز مشکاتیان، لوریس چکناواریان، محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، حسین علیزاده، بیژن کامکار، ارسلان کامکار، کیخسرو پورناظری، کیهان کلهر، مجید درخشانی، کیوان ساکت و شهرداد روحانی اشاره کرد.

طرح این رویداد هنری با پیشنهاد و هدایت هیوا پاشایی مدرس دانشگاه و عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران صورت پذیرفته و همزمان با یکصد و پنجمین زادروز استاد غلامحسین بنان با حمایت بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه با عید سعید مبعث، به نمایش عمومی در خواهد آمد.

النا پروین نمین، آیلار پورزرگر، فاطمه تائب، رویا حبیب نژاد بهتاش، مهدی روزبه، مهدی ساروخانی، سروناز سلطانی، سروین سلطانی، مهسا سلطانی، پریسا شوبیری، صدف طاهریان، رایحه قدس، ملیکا کوچکی فشکی، فهیمه مختاریان، آویده مهرانی پدید آورندگان پرتره مشاهیر موسیقی ایران در این نمایشگاه هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131