معرفی گروه‌های جشنواره موسیقی نواحی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1206

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معرفی گروه‌های جشنواره موسیقی نواحی

معرفی گروه‌های جشنواره موسیقی نواحی
معرفی گروه‌های جشنواره موسیقی نواحی

گروه‌ها و نوازندگان پیشکسوت حاضر در نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران از سوی هیات‌ انتخاب جشنواره معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، هیات انتخاب نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران اسامی گروه‌ها و نوازندگان پیشکسوت موسیقی نواحی را که امسال در قالب اجراهای گروهی، تک‌نوازی و دونوازی برای علاقه‌مندان برنامه اجرا می‌کنند، معرفی کرد.

براساس اعلام هیات انتخاب نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران، اسامی گروه‌ها و نوازند‌ه‌های پیشکسوت حاضر در جشنواره عبارت است از:

دونوازی سرنا و دهل به سرپرستی بابک پیمانی از لرستان، تک‌نوازی دوتار استاد رحمان گواهی از شیروان شمال خراسان، تک‌نوازی قرنه پرویز عبدالهی از ساری، نوازنده عاشیقی احد ملکی علیشاه از تبریز، تک‌نوازی کرنا نصرالله خسروی‌زاده از کهگیلویه و بویراحمد، آواز دایره و تار با اجرای حسین تجلی و سید جعفر سید از بهبهان، بیت‌خوان و هوره خوان شفیع خالدی از سنندج، قمادین با اجرای چراغ گیلانی از کهوروئیه کرمان، تک‌خوانی و تک‌نوازی آی‌محمد یوسفی از درگز، تک‌نوازی دوتار و تک‌خوانی سیداحمد حسینی از علی‌آباد کتول، تک‌نوازی کمانچه و آواز لری با اجرای فرشاد سیفی و ایرج رحمانپور، موسیقی قشقایی با اجرای مرادقلی ابراهیمی، تک‌نوازی نی انبان محسن شریفیان از بوشهر، تک‌نوازی تار اصغر پورزاد از جهرم، سرنا و دهل علی قادر آتشگر از زابل، آواز کردی ابراهیم قادری از مهاباد، خواننده بیت و حیران محمدرسول عبدالله‌پور از منطقه خاتوخاس مهاباد، تک‌نوازی کمانچه حیدرعلی عاشقی از درگز، گروه شقایق‌های کالپوش به سرپرستی حسین رحمتی از شاهرود و میامی، گروه وصال شیرازی با اجرای خلیل یوسفی‌پور و محمدرحیم آدینه‌پور از شیروان شمال خراسان، گروه بهار بندرترکمن به سرپرستی عبدالحمید رژیم از گنبد، گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان، گروه مقام‌نوازان تنبور شاهو به سرپرستی فرخ یادگاری از سرپل‌ذهاب، گروه آوای ترشیز به سرپرستی محمد طاحوئی از کاشمر، گروه مکران با اجرای نصیراحمد ملازئی از کاشمر، گروه گیل و آمارد به سرپرستی ناصر وحدتی از تهران، گروه صرا روشن به سرپرستی نایب‌علی صحراروشن از خراسان و گروه اخوان به سرپرستی مسعود مرادی از سنندج.

براساس جدول نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، سالن خانه شهر کرمان میزبان اجرای هنرمندان پیشکسوت خواهد بود.

نهمین جشنواره‌ی موسیقی نواحی ایران به دبیری ایرج نعیمایی از 17 تا 21 اردیبهشت‌ماه در شهر کرمان برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131