اظهارنظر هنرمند کُره‌ای درباره ارکستر ملی ایران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1178

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اظهارنظر هنرمند کُره‌ای درباره ارکستر ملی ایران

اظهارنظر هنرمند کُره‌ای درباره ارکستر ملی ایران
اظهارنظر هنرمند کُره‌ای درباره ارکستر ملی ایران

دومین تمرین مشترک ارکستر موسیقی ملی و ارکستر سازهای ملی کُره جنوبی، هیجان رهبر ارکستر کره را برانگیخت.

به گزارش ایسنا، کیم یانگ جین (رهبر ارکستر سازهای ملی کره جنوبی) که برای اولین‌بار برای اجرای کنسرت مشترک ارکستر موسیقی ملی و ارکستر سازهای ملی کره جنوبی در ایران حضور یافته است، در دومین تمرین مشترک این دو ارکستر، از همکاری نوازنده‌های دو کشور اظهار خرسندی کرد و گفت: نوازنده‌های ایرانی از قدرت درونی فوق‌العاده‌ای در کارشان برخوردارند و آن‌ها را در سطح بالایی می‌بینم.

این رهبر کره‌ای ارکستر اظهار کرد: امیدوارم در آینده، اجراهای دیگری با نوازنده‌های ارکستر ایران برای معرفی فرهنگ مردم دو کشور داشته باشیم.

این کنسرت همزمان با سفر پارک گئون‌هی (رئیس‌جمهور کره جنوبی) به ایران و در راستای تفاهم‌نامه‌ای مشترک با بنیاد رودکی و سفارت کره جنوبی در راستای همکاری‌های دوجانبه و توسعه‌ی دیپلماسی فرهنگی بین دو کشور، اردیبهشت‌ماه در سالن برج میلاد اجرا می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131