محمد حشمتی: چند مناجات و دعا برای ماه رمضان آماده می‌کنم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 873

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمد حشمتی: چند مناجات و دعا برای ماه رمضان آماده می‌کنم

محمد حشمتی: چند مناجات و دعا برای ماه رمضان آماده می‌کنم
محمد حشمتی: چند مناجات و دعا برای ماه رمضان آماده می‌کنم

تولید چند قطعه جدید

محمد حشمتی خواننده پاپ از تولید چند قطعه جدید موسیقایی با ملودی های آشنا و خوانش مناجات هایی ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد.

محمد حشمتی خواننده موسیقی پاپ در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود اینگونه گفت: طی ماه های گذشته بعد از تولید و پخش چند اثر موسیقایی با موضوع بهار مشغول تولید چند قطعه برگرفته از اشعار مولانا و حافظ هستم که ملودی این آثار اغلب کارهای شنیده شده غیر ایرانی هستند که من با استفاده از کلام فارسی، خوانش جدیدی را انجام دادم.

وی ادامه داد: همان گونه که گفتم ملودی این آثار ایرانی نیست و برگرفته از ملودی های عربی و ترکی استانبولی است که مردم با اغلب این نغمات آشنا هستند و من با استفاده از اشعار حافظ، سعدی و مولانا روی آنها کار کرده ام که هم اکنون برای ضبط آماده شده اند و به زودی آنها را در قالب تک آهنگ منتشر خواهم کرد. البته هنوز برنامه ای برای تولید آلبوم ندارم و ترجیح می دهم به دلیل نبود بازدهی مناسب در جریان تولید آلبوم‌های موسیقی، این آثار را در فضای مجازی منتشر کنم.

حشمتی به تولید چند قطعه همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: مشغول بررسی چند مناجات و دعا هستم که تصمیم دارم روی آنها کار کرده و در ایام ماه مبارک رمضان  منتشرشان کنم. این قطعات مناجات هایی موسیقایی هستند که طی چند سال گذشته آنها را خوانده‌ام و خوشبختانه با استقبال مخاطبان نیز مواجه شده اند.

خواننده قطعه «اذان می گویند» در پایان با اشاره به همکاری های خود با سازمان صدا و سیما توضیح داد: من عموما کارهایی را که انجام می دهم مستقیما به سفارش سازمان صدا و سیما نیست اما برخی از آنها مورد توجه دوستان قرار می گیرد و در شبکه های مختلف رسانه ملی پخش می شود، بنابراین کارهایی که می خوانم به معنای کار با سازمان صدا و سیما نیست بلکه فعالیت های مشترکی است که برای من هم تجربه های بسیار شیرین و لذت بخشی بودند و من خوشحالم که مردم نیز از این قطعات راضی هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131