مشاهیر موسیقی از پرتره‌های خود رونمایی کردند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 759

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مشاهیر موسیقی از پرتره‌های خود رونمایی کردند

مشاهیر موسیقی از پرتره‌های خود رونمایی کردند
مشاهیر موسیقی از پرتره‌های خود رونمایی کردند

شهرام ناظری، مجید درخشانی، شهرداد روحانی، کیوان ساکت و... از پرتره های خود در آیین رونمایی از پرتره مشاهیر صاحب نام موسیقی دیدن کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ۱۶ اردیبهشت همزمان با یکصد و پنجمین زادروز استاد غلامحسین بنان، پرتره مشاهیر صاحب نام موسیقی ایران با حضور هنرمندان و علاقه مندان در فضای باز فرهنگسرای نیاوران رونمایی شد.

این پرتره ها با استفاده از تکنیکی مبتکرانه در قالب هنر «تکستایل آرت» با متریال روبان های پارچه ای رنگی ضد آب و اشعه خلق شده اند که دارای دوام زیاد هستند.

این پرتره ها همچون فرش های ایرانی بر تارو پود فنس های فلزی به‌صورت ضربدری، مشابه تاش های هنرمندانه نقاش، براساس نقشه از پیش طراحی شده با پاسداشتی از ۱۵هنرمند بزرگ عرصه موسیقی اصیل و کلاسیک ایران خلق شده اند.

هیوا پاشائی مدرس دانشگاه و طراح این رویداد فرهنگی هنری در این مراسم گفت: این رویداد هنری با برپایی کارگاه گروهی جمعی از هنرمندان جوان که شامل ۱۵ هنرمند و ۴۵ دستیار بود، شکل گرفت و آثار خلق شدند و انتخاب این ۱۵ چهره ماندگار عرصه موسیقی براساس علاقه پدیدآورندگان آثار بوده است .

عضو انجمن هنرمندان نقاش ایران درادامه بیان کرد: به زودی این هنرمندان کار روی آثار پرتره ۵۰ هنرمند سینما و تئاتر را با متریال متفاوت آغاز خواهند کرد و امیدواریم این آثار را شهرداری به قیمت مناسب از خالقان این آثار خریداری کند .

سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران نیز در این مراسم ضمن خوش آمدگویی به هنرمندان و حاضران گفت: گنجینه های فرهنگی و هنری کشور ما فقط ستون های چهل ستون و یا تخت جمشید نیستند بلکه هنرمندان و پدید آورندگان آثار فرهنگی و هنری کشور ایران ارزش شان خیلی بیشتر است

مجید درخشانی و ارسلان کامکار با حضور در این نمایشگاه به همراه پدیدآورندگان آثار از پرتره خودشان رونمایی کردند و هانا کامکار نیز از پرتره بیژن کامکار رونمایی کرد.

همچنین در این مراسم شهرام ناظری، کیوان ساکت و شهرداد روحانی نیز در فرهنگسرای نیاوران حضور یافتند و از  پرتره های خودشان دیدن کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131