فخرالدینی و رهبری از جلسه رفتند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1051

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اختلاف برسر مدیریت هنری ارکسترها/ فخرالدینی و رهبری از جلسه رفتند

اختلاف برسر مدیریت هنری ارکسترها/ فخرالدینی و رهبری از جلسه رفتند
اختلاف برسر مدیریت هنری ارکسترها/ فخرالدینی و رهبری از جلسه رفتند

فرهاد فخرالدینی و علی رهبری مدیران هنری ارکستر ملی و سمفونیک تهران مصوبه شورای ارکسترها مبنی بر شورایی شدن مدیریت هنری ارکسترها را نپذیرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه شورای ارکسترها درحالی برگزار شد که فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر ملی و علی رهبری رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مخالفت با یکی از مصوبات شورا جلسه را ترک کردند.

مورد اختلافی این بوده است که شورای ارکسترها در ادامه بحث تشکیل سازمان ارکسترها در نظر دارد شورای هنری به جای مدیر هنری در ارکستر ملی و سمفونیک تهران فعالیت داشته باشد. فخرالدینی و رهبری که هر دو در مقام مدیر هنری ارکسترها فعالیت دارند این تصمیم را نپذیرفته و جلسه را ترک کردند.

طبق اطلاع خبرنگار مهر شورا تاکید داشته مسایل ارکسترها باید با تصمیم جمعی پیش رود ولی این دو آهنگساز معتقد بودند که مقام مدیریت هنری قابل حذف از ارکسترها نیست. پس از ترک جلسه از سوی فخرالدینی و رهبری دیگر اعضای شورا جلسه را ادامه داده و مفاد مدنظر را مصوب کرده اند.

در حال حاضر تکلیف ادامه همکاری فرهاد فخرالدینی و علی رهبری با دو ارکستر ملی و سمفونیک تهران مشخص نیست.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131