چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 913

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟

چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟
چرا شرکت «سلفا» کنسرت‌هایش را از خبرنگاران پنهان می‌کند؟

قرار نیست کنسرت-جُنگ امید جهان رسانه‌ای شود؟!

کسب درآمدهای میلیاردی از سوی شرکت‌های کنسرت‌گذار و رانت‌هایی که همیشه در اختیار داشته‌اند، این شائبه را در ذهنشان ایجاد کرده که همه کاره موسیقی هستند و حتی می‌توانند اجازه ورود و یا عدم ورود خبرنگاران را هم صادر کنند.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، طی ما‌ه‌های گذشته برخی از شرکت‌های کنسرت‌گذار، با کارشکنی عمدی و عدم در اختیار قرار دادن بلیت به اصحاب رسانه، عملا اجازه ورود خبرنگاران به سالن‌های کنسرت را نمی‌دهند. از جمله این شرکت‌های کنسرت گذار می‌توان به شرکت‌های «آوای فروهر» و «ایران‌گام» اشاره کرد. شرکت «سلفا» به مدیریت مجید طوسی نیز به جمع شرکت‌هایی اضافه شده که از ترس حضور خبرنگاران در کنسرت‌های آن‌چنانی‌ که برگزار می‌کنند (کنسرت‌های خوانندگانی چون امید جهان)، نه تنها شرایط را برای حضور اصحاب رسانه فراهم نمی‌کنند که عملا اجازه حضور خبرنگاران را در این اجراها نمی‌دهند.

این تهیه‌کنندگان که با مجوز رسمی از سوی وزارت ارشاد فعالیت می‌کنند، معلوم نیست چرا حاضر نیستند با اصحاب رسانه همکاری کنند. کارشکنی این شرکت‌های کنسرت‌گذار از جمله «شرکت سلفا» این نکته را در ذهم متبادر می‌کند که مگر چه اتفاقی در کنسرت‌هایشان می‌افتد که می‌خواهند خبرنگاران از آن‌ آگاه نشوند. یا شاید اتفاق ناصوابی در کنسرت‌های این دوستان رقم می‌خورد که صلاح می‌بینند برای ورود افرادی که وظیفه تنویر افکار عمومی را بر عهده دارند، هزار و یک محدودیت بگذارند.

از طرفی بارها این اتفاق برای خبرنگاران افتاده که به تماشای یک کنسرت نشسته‌اند و پس از اجرا بنا به دلایل مختلف و با توجه به آن‌چه دیده و شنیده‌اند، گزارش‌هایی انتقادی منتشر کرده‌اند. اما بعد از انتشار این گزارش‌ها، شرکت‌های کنسرت‌گذار مربوطه، دیگر با آن‌ها همکاری نمی‌کنند و اصطلاحاً دست به تحریم این رسانه می‌زند. متاسفانه اصحاب رسانه بارها شاهد این بی‌قانونی از سوی این شرکت‌ها بوده‌اند.

کسب درآمدهای میلیاری از سوی این شرکت‌ها و رانت‌هایی که همیشه در اختیار داشته‌اند، این شائبه را در ذهن تهیه‌کنندگانش ایجاد کرده که همه‌کاره موسیقی هستند و حتی می‌توانند اجازه ورود و یا عدم ورود خبرنگاران را هم صادر کنند. و یا بگویند فلان رسانه باشد و فلان رسانه نه! فلان عکاس باشد و فلان عکاس نه!

خبرگزاری فارس در ادامه جهت پیگیری این موضوع و نحوه برخورد زننده این شرکت‌ها با خبرنگاران، با مراجع ذی‌صلاح صحبت خواهد کرد و گزارش‌های دیگری را برای روشن شدن ابعاد دیگر این موضوع منتشر می‌کند تا بالاخره مشخص شود چرا خبرنگاران نباید در سالن‌های کنسرت حضور داشته باشند.