مکاتبه با رییس قوه‌قضاییه درباره لغو کنسرت کیهان کلهر

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 874

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مکاتبه با رییس قوه‌قضاییه درباره لغو کنسرت کیهان کلهر

مکاتبه با رییس قوه‌قضاییه درباره لغو کنسرت کیهان کلهر
مکاتبه با رییس قوه‌قضاییه درباره لغو کنسرت کیهان کلهر

وزیر ارشاد از مکاتبه با رییس قوه قضاییه درباره لغو کنسرت کیهان کلهر خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی جنتی عصر امروز در حاشیه همایش «شاهنامه پس از شاهنامه» در مشهد درباره علت لغو کنسرت کیهان کلهر گفت: این مساله به دلیل دخالت‌هایی است که دادستانی می‌کند و آنها با تشخیص خود چنین اقداماتی را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: من در این‌باره با رییس قوه‌قضائیه مکاتبه کردم و آنها گفتند به دادستان مشهد و دادستان‌های استان ابلاغ کرده‌اند که به نوعی همراهی کنند.

وزیر ارشاد درباره قانونی بودن لغو کنسرت با وجود مجوزهای لازم نیز گفت: قوه‌قضاییه این اقدامات را جزو حقوق خود می‌دانند بطوری که حتی یک دادیار می‌تواند فردی را دستگیر، کاری را توقیف و جایی را مهر و موم کند و خود را مستقل از قوه‌مجریه می‌دانند.

جنتی ادامه داد: لغو کنسرت‌های موسیقی در استان خراسان‌رضوی بیشتر از نقاط دیگر نقاط کشور رخ می‌دهد. وزارت ارشاد برای اجرای کنسرت‌های موسیقی در خراسان‌رضوی مجوز می‌دهد و حمایت هم می‌کند لذا از استانداران و فرمانداران تقاضا داریم حمایت کنند این کار به نحو مطلوب انجام شود.

وزیر ارشاد افزود: اجرای کنسرت‌های موسیقی در خراسان‌رضوی بخاطر وجود مرقد مطهر حضرت‌رضا(ص) با رعایت و مراقبت‌هایی صورت می‌گیرد. موسیقی در مشهد یا شهرهای دیگر خراسان‌رضوی عموما موسیقی‌سنتی همراه با اشعار شعرایی همچون حافظ، سعدی، نظامی و رودکی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131