بررسی وضعیت ارکسترهای دولتی در گفتمان ضرب اصول

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1105

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بررسی وضعیت ارکسترهای دولتی در گفتمان ضرب اصول

بررسی وضعیت ارکسترهای دولتی در گفتمان ضرب اصول
بررسی وضعیت ارکسترهای دولتی در گفتمان ضرب اصول

نشست «گفتمان ضرب اصول» با موضوع وضعیت ارکسترهای وزارت اشاد برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری مهر، ششمین جلسه از سلسله نشست های «گفتمان ضرب اصول» که به بررسی «وضعیت ارکسترهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» اختصاص دارد روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت از ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار خواهد شد.

در این نشست هوشنگ کامکار، ارسلان کامکار و باربد بیات به عنوان کارشناس، مانی جعفرزاده در جایگاه منتقد و رضا مهدوی در مقام کارشناس مجری حضور خواهند داشت.

همچنین از آنجا که علی رهبری، فرهاد فخرالدینی و اسماعیل تهرانی ۲۷ اردیبهشت در تهران حضور ندارند مطالب خود را در قالب فایل های صوتی در اختیار «گفتمان ضرب اصول قرار داده اند که در جریان برگزاری این نشست برای حاضران پخش خواهد شد.

از مسئولان معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رئیس شورای ارکسترها نیز برای حضور در این نشست دعوت به عمل آمده است. در ششمین نشست «گفتمان ضرب اصول» مسائل و مشکلات ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر ملی ایران و ارکستر سازهای ایرانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پیش از این، پنج جلسه «گفتمان ضرب اصول» با موضوع «بررسی وضعیت موسیقی صدا و سیما»، «بررسی عملکرد ۱۵ ساله خانه موسیقی»، «بررسی مشکلات کنسرتها (اجراهای زنده)» و «بررسی نحوه برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر» برگزار شده است.

حضور در این نشست برای عموم آزاد است و علاقمندان برای شرکت در این برنامه می توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131