تلاش برای ورود به هزاره سوم با یک کنسرت خیریه آغاز شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 665

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تلاش برای ورود به هزاره سوم با یک کنسرت خیریه آغاز شد

تلاش برای ورود به هزاره سوم با یک کنسرت خیریه آغاز شد
تلاش برای ورود به هزاره سوم با یک کنسرت خیریه آغاز شد

نشست خبری كنسرت جشن ۲۵ سالگی محک با اجرای هنرمندان گروه کامکارها با حضور هوشنگ كامكار، حمیدرضا نوربخش و مدیرعامل مؤسسه خیریه محک برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست خبری كنسرت جشن ۲۵ سالگی محک با اجرای هنرمندانه گروه کامکارها  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه با حضور هوشنگ كامكار، احمیدرضا نوربخش و مدیرعامل مؤسسه خیریه محك در تالار امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

توانمندسازی زیرساخت‌های اجتماع، اقتصاد و جامعه مدنی

در ابتدای مراسم آراسب احمدیان مدیرعامل مؤسسه خیریه محک با اشاره به فعالیت‌های‌ مؤسسه و بیمارستان فوق تخصصی محک در زمینه خیریه، درمان و تحقیقات گفت: محک از یك ایده شكل گرفت و این ایده ۲۵ سال است که در عین ماندگاری رو به توسعه حرکت ‌می‌کند و حركت در این مسیر توسعه مانا افتخاری است که مردم ایران با مشارکت و مهر خود رقم زده‌اند. راز ماندگاری محک به عنوان سازمان مردم نهادی که سال ۲۰۱۶ در بین ۲۹۹ سازمان در جهان رتبه چهارم را در ممیزی NGO Benchmarking کسب کرده آرزوهای بزرگ گردانندگان این سازمان برای توسعه خدمات به کودکان مبتلا به سرطان و همت‌های بلند نیکوکاران برای پشتیبانی از این آرزوهاست.

احمدیان در بخشی دیگر از سخنان خود درباره فعالیت محک و برگزاری كنسرت‌های خیرخواهانه گفت: کوفی عنان، دبیركل وقت سازمان ملل درباره ورود به هزاره سوم، جهان در این دوره را حاصل برهم کنش سه عنصر اساسی یعنی نهاد دولت، بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های غیردولتی می‌داند که به ترتیب بازیگران اصلی عرصه توانمندسازی زیرساخت‌های اجتماع، اقتصاد و جامعه مدنی را تشکیل می‌دهند. بر این اساس کنسرت موسیقی ۲۵ سالگی محك که با همراهی خانه موسیقی و جمعی از هنرمندان، همراهی‌های وزارت ارشاد و حامیان مالی به عنوان بنگاه‌های اقتصادی برای جشن ربع قرن فعالیت نیكوكارانه ایرانیان صورت می‌گیرد، نمونه بارزی از تعامل این سه بازوی اصلی جوامع است.

یک دغدغه بزرگ اجتماعی برای هنرمندان

هوشنگ کامکار، سرپرست گروه‌ موسیقی كامكارها هم در این نشست با اشاره به اینکه این گروه تاکنون کنسرت‌های خیرخواهانه در شمال و غرب کشور و همچنین در کردستان عراق برگزار کرده گفت: سال‌هاست که هنرمندان برجسته دنیا به منظور مشاركت در فعالیت‌های خیریه در مسیر برگزاری رویدادهای خیرخواهانه قدم برمی‌دارند. امیدوارم در آینده شاهد پذیرش هر چه بیشتر مسئولیت اجتماعی توسط هنرمندان باشیم و از همراهی مؤسسه خیریه محك به عنوان یک سازمان مردم‌نهاد پیشگام، در این مسیر بهره ببریم.

سرپرست گروه موسیقی کامکارها افزود: محک سازمان مردم‌نهادی است که برای نیکوکاری یاوران خود اهمیت بسیاری قائل است و بهترین خدمات درمانی و حمایتی را به كودكان مبتلا به سرطان ارائه می‌دهد. اكنون وظیفه هنرمندان است تا با هنرشان در جهت معرفی هر چه بیشتر این مؤسسه تلاش كنند. برای گروه کامکارها افتخار بزرگی است که این کنسرت را برای جشن ۲۵ سالگی محک اجرا كنند.

سرآغازی برای فعالیت‌های خیرخواهانه بیشتر در خانه موسیقی

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی درباره برگزاری این کنسرت گفت: همه ایرانیان انگیزه و دغدغه نیکوکاری و حضور در امور خیریه را دارند و تلاش می‌كنند تا با فعالیت‌های اجتماعی خود در این امور سهیم شوند. این انگیزه در میان هنرمندان که احساس یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های روزمره‌شان است، نمایان‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادی نیازمند سازمان‌دهی این انگیزه‌هاست گفت: در جلساتی كه به بهانه بیست و پنجمین سال فعالیت محک با مسئولان این مؤسسه داشتیم، تصمیم گرفتیم به منظور سازمان‌دهی انگیزه نوع‌دوستی و آغاز فعالیت‌های خیرخواهانه در میان اهالی موسیقی، جشن ۲۵ سالگی محك را با كنسرتی آغاز كنیم که می‌تواند سرآغازی برای فعالیت‌های خیرخواهانه بیشتر در خانه موسیقی باشد. گروه کامکارها  نیز كه به امور خیریه و منافع جمعی علاقه بسیاری دارند، پیش‌قدم شدند و مطمئناً در آینده هنرمندان بسیاری در این حوزه فعالیت خود را شروع می‌کنند.

تمامی عواید حاصل از این كنسرت كه با مشاركت خانه موسیقى، حمایت مالی شركت كار و اندیشه و پرشیا خودرو و با همكاری شركت فرهنگی- هنری ترانه شرقی و سامانه ۸۴۲۰۰ برگزار مى‌شود، به مؤسسه محك اهدا شده و صرف ارائه خدمات درمانی و رفاهی به کودکان مبتلا به سرطان می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131