جزئیات اجرای ارکسترهای ایران در فستیوال بهاره شانگهای اعلام شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 825

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزئیات اجرای ارکسترهای ایران در فستیوال بهاره شانگهای اعلام شد

جزئیات اجرای ارکسترهای ایران در فستیوال بهاره شانگهای اعلام شد
جزئیات اجرای ارکسترهای ایران در فستیوال بهاره شانگهای اعلام شد

ارکسترهای جمهوری اسلامی ایران به رهبری نصیر حیدریان و فرهاد فخرالدینی چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت در سی‌وسومین فستیوال موسیقی بهاره شانگهای روی صحنه می‌روند.

به گزارش خبرگزاری مهر، چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت همزمان با روز جهانی میراث فرهنگی دو رهبر ایرانی نصیر حیدریان و فرهاد فخرالدینی در شانگهای چین به اجرای برنامه خواهند پرداخت و ارکستر ایرانی را رهبری می‌کنند.

در بخش موسیقی کلاسیک نصیر حیدریان استاد موسیقی دانشگاه گراتس سمفونی ۹ دورژاک را رهبری می‌کند.

بخش موسیقی ملی شامل ۹ قطعه بدون کلام است که دو اثر از فرهاد فخرالدینی و هفت قطعه از آهنگسازان دیگر مانند علی اکبر قربانی، شهرام توکلی، کاظم داوودیان و مازیار حیدری اجرا می‌شود.

ارسلان کامکار و حبیب جدیری به عنوان سولیست ویلن اعضای برگزیده ارکستر را همراهی می‌کنند. قطعه «به یاد جوانی» ساخته فخرالدینی را ارسلان کامکار و قطعه «چهارمضراب چهارگاه برای ویلن و ارکستر» ساخته فخرالدینی را جدیری اجرا می‌کند.

در این کنسرت ترکیب و گزیده‌ای از اعضای ارکستر سمفونیک و ارکستر موسیقی ملی حضور خواهند داشت که قطعات سمفونیک و موسیقی ملی را می‌نوازند. معرفی ظرفیت‌های موسیقی ملی ایران و نیز موسیقی کلاسیک از اهداف این سفر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131