اجازه برگزاری کنسرت ناظری‌ها در نیشابور داده نشد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 651

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجازه برگزاری کنسرت ناظری‌ها در نیشابور داده نشد

اجازه برگزاری کنسرت ناظری‌ها در نیشابور داده نشد
اجازه برگزاری کنسرت ناظری‌ها در نیشابور داده نشد

اجازه اجرای کنسرت ناظری‌ها ساعاتى قبل از شروع فروش بلیت در شهر نیشابور بازهم داده نشد.

به گزارش ایلنا؛ این در حالی است که پیش‌تر تمام مراحل دریافت مجوز از طریق مراجعه ذی‌ربط انجام شده بود و انتظار می‌رفت کنسرت «ناگفته» که توسط استاد شهرام ناظری و حافظ ناظری اجرا می‌شود، با توجه به سبک کلاسیک‌اش و استقبالی که از آن در دنیا به عمل آمده در کشوری که خواستگاهش است برای برگزاری کنسرت برای دومین بار، با در بسته مواجه نشود.

این دومین بار در طول دو هفته اخیر است که از اجراى «ناگفته» جلوگیرى به‌عمل می‌آید. پیش‌تر کنسرت چند هنرمند دیگر هم به دلایل نامعلوم در این شهر کنسل شده بود، اما عدم اجازه برگزاری چنین برنامه‌ای آن هم در شرایطی که مدام دم از مبارزه با تهاجم فرهنگی در ایران زده می‌شود غیرمنتظره به نظر می‌رسد. بی‌شک اجازه اجرا ندادن به هنرمندی نظیر استاد شهرام ناظری که سابقه خواندن آثار ملی و حماسی را در طول جنگ هم داشته و اثر «ناگفته» که یکى از پرمخاطب‌ترین کنسرت‌هاى تاریخ موسیقى ایران است، اما و اگر‌ها را در جهت نگرش‌ها و تصمیم‌گیری‌های فرهنگی زیاد می‌کند.

گروه «ناگفته» قرار بود بلافاصله بعد از اجرای کنسرت در سی‌ام و سی و یکم اردیبهشت ماه از شهر اصفهان به درخواست مردم هنردوست و فهیم مردم استان خراسان، بدون همراهی اعضای بانوان ارکس‌تر که پیش‌تر از حضورشان جلوگیرى به‌عمل آمده بود راهی شهر شاندیز مشهد شوند که این اتفاق به دلیل عدم اجازه برگزاری برنامه رخ نداد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131