حسین علیزاده: مدیر افتخاری مسیرى با شكست دوباره نمی‌شوم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 920

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حسین علیزاده: مدیر افتخاری مسیرى با شكست دوباره نمی‌شوم/ چند توصیه دوستانه

حسین علیزاده: مدیر افتخاری مسیرى با شكست دوباره نمی‌شوم
حسین علیزاده: مدیر افتخاری مسیرى با شكست دوباره نمی‌شوم

حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده پیشگام در پی آمدن نامش به عنوان مدیر افتخاری «ارکستر فیلهارمونیک پارسی» در نامه‌ای به علی رهبری نسبت به این موضوع واکنش به خرج داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین علیزاده آهنگساز و نوازنده پیشگام موسیقی ایران در پی انتشار خبر تشکیل «ارکستر فیلهارمونیک پارسی» که در آن اعلام شد این ارکستر به مدیریت افتخاری حسین علیزاده و رهبری ارکستر علی رهبری تشکیل می‌شود، نامه سرگشاده ای را با عنوان «از مسیر شکست پیروزی حاصل نمی شود» خطاب به علی رهبری منتشر کرد.  

در متن نامه حسین علیزاده آمده است:

«دوست و هنرمند گرانقدر استاد على رهبرى/ با سلام هاى گرم

مدت مدیدی است كه جدالى نابرابر با خود در امور هنرى و اجتماعى، شما را از مسیر نیم قرن عشق، تلاش، تداوم، افتخار و سربلندى نام تان به عنوان فرزند این سرزمین دور نگه داشته و نام شما به طور ناشایست در امورى برده می شود كه ناخوداگاه این سئوال را در ذهن تداعى می كند: آیا على رهبرى همانند همه هنرمندان و هنردوستان و هنرشناسان و اساتید بزرگ ایران و جهان، جایگاه رفیع این نام را می شناسد؟ آیا جایگاه على رهبرى حضور ایشان را در همه امور و در كنار و مقابل همه جریانات توجیه می كند؟ آیا با امضاء و یا توافق مسئولین، به جایگاه هنرى ایشان صحه گذارده می شود؟

مسلماً خیر! زیرا موقعیت و جایگاه هنرى شما را، شما تعیین می كنید. حكم و قراردادهاى ارگان ها جایگاه شما را مشخص نمی کنند. اما در این دوره، مسیرى كه طى شد ثابت كرد با تمام اعتماد به نفسِ به حقى كه در هنر خود دارید، در مسائل مربوط به آن به عنوان یك هنرمند مستقل عمل نكردید؛ امید بستن به امورى كه بعد از گذشت حدود چهار دهه، در زمینه موسیقى نشان از عدم درك و اطلاع شما از سیاست و برنامه ریزى و نگاه دقیق به مسئولین هنرى بوده است. تكیه بیش از حد شما به اشخاصى كه با انگیزه هاى سیاسى و تشكیلاتى- و نه با انگیزهاى  هنرى - در كنارتان بوده اند، شما را دچار اشتباه كرد و این تصور را برایتان پیش آورد كه حامیان تشكیلاتى، حامیان هنرى شما نیز هستند. شما در دولت امید، دستان قدرتمندِ خود را، امیدوارانه حركت دادید غافل از این كه امید، بدون اگاهى از شرایط غیر ممكن است.

على رهبرى عزیز، استاد گرانقدر!

 عدم موفقیت در پیشبرد اهداف هنرى در ایران  وابسته و یا مستقل از دولت فرقى نمی كند. دولت را هم ملت می سازند. اخلاق و منش هنرى، ملتى است نه دولتى. حضور شما در عرصه جهانی، نام ایران و شما را جاودانه می كند اما در حال حاضر حضور شما در ایران، فراموشى ارزشهاى والاى شماست كه به تصمیمات شما گره خورده است.

تجربه تشكیل مجدد اركستر همان اشتباه گذشته را تكرار خواهد كرد زیرا پایگاه فرهنگىِ جامعه موسیقى در حال حاضر، چه دولتى و چه غیره از یك شرایط تبعیت می كند: عدم امنیت هنرى، عدم امنیت اقتصادى، عدم سیاست گذارى و نیز نگاه نا شایست به جایگاه و موقعیت هنر موسیقى.

اگر روزی فضاى شفاف و پر مهر و بى حاشیه حاكم شود، بازگشت شما مبارك خواهد بود در غیر این صورت شما نیز دور از حاشیه نخواهید بود.

در ضمن استقلال اینجانب از تمام امور، ایجاب می كند من نیز مدیر افتخارى مسیرى با شكستى دوباره نباشم. با احترام و تقدیر از شما، حسین علیزاده / اول خرداد ٩٥»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131