حمیدرضا نوربخش در خانه موسیقی ماندگار شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 693

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمیدرضا نوربخش در خانه موسیقی ماندگار شد

حمیدرضا نوربخش در خانه موسیقی ماندگار شد
حمیدرضا نوربخش در خانه موسیقی ماندگار شد

کنایه مدیرعامل خانه موسیقی به منتقدان

در حالی که حمیدرضا نوربخش اعلام کرده بود که در انتخابات این دوره خانه موسیقی شرکت نمی‌کند، صبح امروز در انتخابات کانون خوانندگان موسیقی سنتی شرکت کرد و برای چهار سال دیگر در این نهاد حضور خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، مجمع عمومی نوبت دوم و انتخابات هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی ظهر امروز یکشنبه نهم خردادماه در تالار وحدت تهران برگزار شد.  نوبت اول مجمع عمومی این کانون که قرار بود در اردیبهشت ماه برگزار شود، به نصاب لازم نرسید و انتخابات کانون خوانندگان سنتی به امروز موکول شد.

هنگامه اخوان، حمیدرضا نوربخش، فاضل جمشیدی، داوود فیاضی، نصرالله ناصح پور، قاسم رفعتی، مظفر شفیعی و محمد اسماعیل قنبری کاندیداهای هیات مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی بودند.

پس از برگزاری انتخابات حمیدرضا نوربخش، هنگامه اخوان، قاسم رفعتی، نصرالله ناصح پور، مظفر شفیعی به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره کانون خوانندگان سنتی خانه موسیقی و فاضل جمشیدی (عضو علی البدل اول)، داود فیاضی(عضو علی البدل دوم) انتخاب شدند. همچنین حسن بخشی به عنوان بازرس کانون و فاطمه مقدم (بازرس علی البدل) انتخاب شدند.

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی که کاندیدای حضور در هیأت مدیره کانون خوانندگان سنتی شده بود، پیش از برگزاری این انتخابات گفت: کانون خوانندگان سنتی همیشه جزو صنوفی بوده که مشارکت خوبی در فعالیت‌های خانه موسیقی داشته است و همیشه همدلی بین خوانندگان نسبت به بقیه صنوف بیشتر بوده است.

وی افزود: در مدت زمانی که مسئولیت هیأت مدیره را داشتیم، متأسفانه به دلیل شرایطی که بر موسیقی کشور حاکم بود، نتوانستیم آنطور که شایسته است، در جهت تسهیل روند کار خوانندگی گامی برداریم. متأسفانه ما امروز رسانه نداریم و آواز در بحرانی‌ترین شرایط خود به سر می‌برد و یکی از عوامل اصلی این موضوع هم، نبود و خلأ رسانه است، البته این چالش فقط منحصر به آواز نیست و در نوازندگی هم با همین مشکلات مواجه هستیم.

مدیرعامل خانه موسیقی ادامه داد: ما شک نداریم که جانمایه موسیقی ایران، ساز و آواز است، اما متأسفانه این بخش از موسیقی ما امروز با مسائل عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند. ما تمام سعی‌مان را در کانون خوانندگان موسیقی سنتی برای پیشبرد و رفع موانع این حوزه انجام دادیم، اما متأسفانه شرایط کلی که به موسیقی کشور حاکم بوده، مانع از آن شده تا بتوانیم دستاورد چشمگیر داشته باشیم، ضمن اینکه باید بپذیریم خانه موسیقی برآمده از جامعه موسیقی ایران است و اگر در آن اتفاقی می‌افتد، تک‌تک اعضا باید پاسخگو باشند.

این خواننده موسیقی سنتی ضمن اشاره به لزوم همکاری‌ها و حرکت های جمعی در حوزه موسیقی گفت: ما اگر می‌خواهیم اتفاقی را در حوزه موسیقی رقم بزنیم، نیازمند یک عزم همگانی و اراده جمعی هستیم. در یک سال اخیر، مسائل زیادی پیرامون عملکرد خانه موسیقی از سوی کسانی که عضو بوده یا نبودند مطرح شد، اما متأسفانه غالب این نقدها از فضای سازنده انتقاد خارج شد و به سمت تخریب شخصیت افراد پیش رفت. این نقدها هیچ نفعی برای هیچ‌کس نداشت.

نوربخش با اشاره به تعویق زمان انتخابات گفت: ما باید این انتخابات را در اسفند سال 93 برگزار می‌کردیم، در آن موقع بنا به مصلحت هیأت مدیره و مجمع عمومی بنا شد تا انتخابات به تعویق بیفتد. دلیل این کار هم به خاطر مسائل جابجایی ملک خانه موسیقی توسط شهرداری تهران بود و ما برای انجام این کار نیازمند حق امضای برخی از افراد بودیم و به همین خاطر، مجمع عمومی که اختیار تام دارد، تصمیم گرفت تا انتخابات را به تعویق بیندازد. در این زمینه اتهام‌های زیادی زده شد که شایسته نبود، اما ما با سعه صدر پاسخ آنها را دادیم.

وی ادامه داد: کسانی که نگران برگزار نشدن انتخابات در سال گذشته بودند، خودشان خواستار به تعویق افتادن انتخابات کنونی شدند و برای وزیر ارشاد نامه نوشتند که زمان برگزاری انتخابات به تعویق بیفتد و ما هم به این خواسته احترام گذاشتیم و انتخابات را به تعویق انداختیم. نکته دیگری را نیز باید مطرح کنم، هیچ‌یک از اعضای هیأت مدیره تمایل نداشتند در انتخابات شرکت کنند، اما حضور برخی از افراد که جهت کاندیداتوری مراجعه کرده بودند، این نکته را نشان داد که در بعضی از کانون‌ها، این افراد زیاد حرفی برای گفتن نداشتند و حرف قابل اعتنایی نزدند، به همین جهت تصمیم گرفته شد تا در انتخابات شرکت کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131