جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 819

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای

جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای
جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای

روز چهارشنبه 30 اردیبهشت بهرام جمالی و شین پینگ جانگ (رئیس کنسرواتوار شانگهای) و شیائو می (استاد موسیقی سنتی چین وموسیقی‌های شرق) به منظور همکاری‌های دوجانبه در زمینه معرفی موسیقی سنتی وفولکلور گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا؛ در ابتدا مدیر عامل بنیاد رودکی گزارشی از فعالیت های بنیاد رودکی را ارائه کرد. درادامه به موضوع نحوه اجراء و برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ونواحی ایران در اکتبر سال آتی اشاره شد.

سپس شین پینگ جانگ ضمن خوش آمد گویی به مدیر عامل بنیاد رودکی، از اجرای موفق و زیبای اکستر سمفونیک تهران در شانگهای تقدیر وتشکر کرد و گفت:" شخصا از هنر نمایی گروه ارکستر ایران بسیار لذت بردم و شب بیاد ماندنی بود و از ابراز احساسات تماشاگران بخوبی معلوم بود که آنها نیز بسیار راضی بودند.

وی همچنین با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران وچین، رفت و آمد وتبادل هیئت ها وگروه های هنری وفرهنگی دو کشور را در تعمیق روابط دو ملت و دولت  موثر دانسته و از برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ایران استقبال کرد. سپس بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی با تشکر از مهمان نوازی دولت ومردم چین ، مختصری در باره آلات وسازهای موسیقی سنتی و فولکلور ایران توضیحاتی داد ودر ارتباط با برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ایران و همکاری های متقابل پیشنهاد هایی را برای بهتر برگزار شدن این برنامه ارائه کرد.

شیائو می نیز ضمن تشکر از حضور و مذاکرات بعمل آمده، آن را بسیار سودمند توصیف کرد.

در ادامه در ارتباط با محورهای پیشنهادی ذیل مذاکره و آمادگی نمایندگی وبنیاد رودکی در پیگیری و اجرای آن اعلام شد. در این جلسه مقرر شد:

 • علاوه بر نمایش ادوات وسازهای سنتی کارگاهی(ورک شاپ) نیز برای معرفی هر سازبرگزار شود.
 • علاوه بر نمایش ادوات وسازهای سنتی یک گروه 12 و یا هفت نفره  برای اجرای زنده موسیقی سنتی ایران در شانگهای اعزام شود.
 • اجرای مشترک بین گروه موسیقی سنتی ایران و چین در شانگهای برگزار شود.
 • بنیاد رودکی لیستی از تعداد ادوات وسازهای موسیقی سنتی بهمراه بروشور معرفی آن و میزان قیمت هر یک را به منظور اخذ مجوز ها و امور گمرکی تهیه و با پست الکترونیک به طرف مقابل اعلام کند.
 • کلیه هزینه بلیط رفت وبرگشت بعهده طرف ایرانی و هزینه های اسکان ،ایاب وذهاب و... بعهده طرف چینی خواهد بود.

    در پایان هدایایی از سوی طرفین به رسم یاد بود اهدا شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131