جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 817

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای

جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای
جزئیات دیدار مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای

روز چهارشنبه 30 اردیبهشت بهرام جمالی و شین پینگ جانگ (رئیس کنسرواتوار شانگهای) و شیائو می (استاد موسیقی سنتی چین وموسیقی‌های شرق) به منظور همکاری‌های دوجانبه در زمینه معرفی موسیقی سنتی وفولکلور گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا؛ در ابتدا مدیر عامل بنیاد رودکی گزارشی از فعالیت های بنیاد رودکی را ارائه کرد. درادامه به موضوع نحوه اجراء و برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ونواحی ایران در اکتبر سال آتی اشاره شد.

سپس شین پینگ جانگ ضمن خوش آمد گویی به مدیر عامل بنیاد رودکی، از اجرای موفق و زیبای اکستر سمفونیک تهران در شانگهای تقدیر وتشکر کرد و گفت:" شخصا از هنر نمایی گروه ارکستر ایران بسیار لذت بردم و شب بیاد ماندنی بود و از ابراز احساسات تماشاگران بخوبی معلوم بود که آنها نیز بسیار راضی بودند.

وی همچنین با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران وچین، رفت و آمد وتبادل هیئت ها وگروه های هنری وفرهنگی دو کشور را در تعمیق روابط دو ملت و دولت  موثر دانسته و از برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ایران استقبال کرد. سپس بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی با تشکر از مهمان نوازی دولت ومردم چین ، مختصری در باره آلات وسازهای موسیقی سنتی و فولکلور ایران توضیحاتی داد ودر ارتباط با برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ایران و همکاری های متقابل پیشنهاد هایی را برای بهتر برگزار شدن این برنامه ارائه کرد.

شیائو می نیز ضمن تشکر از حضور و مذاکرات بعمل آمده، آن را بسیار سودمند توصیف کرد.

در ادامه در ارتباط با محورهای پیشنهادی ذیل مذاکره و آمادگی نمایندگی وبنیاد رودکی در پیگیری و اجرای آن اعلام شد. در این جلسه مقرر شد:

  • علاوه بر نمایش ادوات وسازهای سنتی کارگاهی(ورک شاپ) نیز برای معرفی هر سازبرگزار شود.
  • علاوه بر نمایش ادوات وسازهای سنتی یک گروه 12 و یا هفت نفره  برای اجرای زنده موسیقی سنتی ایران در شانگهای اعزام شود.
  • اجرای مشترک بین گروه موسیقی سنتی ایران و چین در شانگهای برگزار شود.
  • بنیاد رودکی لیستی از تعداد ادوات وسازهای موسیقی سنتی بهمراه بروشور معرفی آن و میزان قیمت هر یک را به منظور اخذ مجوز ها و امور گمرکی تهیه و با پست الکترونیک به طرف مقابل اعلام کند.
  • کلیه هزینه بلیط رفت وبرگشت بعهده طرف ایرانی و هزینه های اسکان ،ایاب وذهاب و... بعهده طرف چینی خواهد بود.

    در پایان هدایایی از سوی طرفین به رسم یاد بود اهدا شد.