اولین سامانه «کنسرت آنلاین» راه‌اندازی می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1394

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین سامانه «کنسرت آنلاین» راه‌اندازی می‌شود

اولین سامانه «کنسرت آنلاین» راه‌اندازی می‌شود
اولین سامانه «کنسرت آنلاین» راه‌اندازی می‌شود

قربانی، عقیلی و اشرف‌زاده کنسرت «آنلاین» می‌دهند

حامد عنقا گفت: اولین سامانه کنسرت آنلاین کشور به زودی راه‌اندازی می‌شود.در این سامانه کاربران با یک آی‌پی مشخص بر روی دستگاه‌های مختلف از جمله گوشی، تبلت، لپ‌تاپ، پی‌سی، تلویزیون‌های هوشمند و ... می‌توانند کنسرت را به صورت آنلاین و «زنده» مشاهده کنند.

حامد عنقا مدیر پروژه «حام» در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس درباره راه‌اندازی سامانه کنسرت آنلاین عنوان کرد: اولین سامانه کنسرت آنلاین کشور به زودی راه‌اندازی می‌شود. نوع استفاده از این سامانه به این شکل است که کاربران با یک آی‌پی مشخص بر روی دستگاه‌های مختلف از جمله گوشی، تبلت، لپ‌تاپ، پی‌سی، تلوزیون‌های هوشمند و ... می‌توانند کنسرت را به صورت آنلاین و «زنده» مشاهده کنند. این امکان تا به حال در کشور وجود نداشته است. ما با تیم‌های مخالف چندین ماه است که در تلاش برای‌ راه‌اندازی این سامانه هستیم. ما در این پروژه با یک تیم توانمند فنی، دو شرکت مهم مخابراتی و چند مجموعه هنری که در حوزه موسیقی فعال هستند، همکاری کرده‌ایم. ما بعد از چند ماه کار شبانه‌روزی توانستیم این سامانه و پلتفرم را طراحی و راه‌اندازی کنیم.  

وی افزود: یکی از اهداف اصلی ما در این پروژه این است که بتوانیم خدمات و محصولات فرهنگی را در تمام نقط کشور به صورت عادلانه ارایه دهیم. تیم ما در واقع یکی از عوامل جنبش نرم‌افزاری است که چندین سال قبل بحث آن مطرح شد. در همین راستا ما می‌خواهیم به نوعی در توزیع و ارایه خدمات فرهنگی هنری از پایتخت تمرکز زدایی کنیم. ضمن این که همه ما امروز می‌دانیم که کنسرت یکی از گران‌ترین اقلام در سبد کالاهای فرهنگی است. با کنسرت آنلاین کسانی که توانایی خریداری بلیت‌ کنسرت‌ها را ندارند، می‌توانند کنسرت را نیز در سبد کالاهای فرهنگی‌شان قرار دهند.

این فیلمنامه‌نویس ادامه داد: همواره در مقالب پدیده‌های نو و تازه مقاومت‌هایی وجود داشته است. زمانی که ما از نوار کاست به سی‌دی رسیدیم و در ادامه وقتی هم سامانه‌های خرید آهنگ نیز به وجود آمد، شاهد این مقاومت بوده‌ایم. ما در حال وارد شدن به عصر جدیدی هستیم و خوشحال‌هستیم که در پروژه «هام» پرچمردار این اتفاق شده‌ایم. ضمن این که همه می‌دانیم همه افراد معتقد و متعهد صنعت موسیقی منتظر این هستند که چنین امکانی برایشان ایجاد شود. امیدواریم بتوانیم بازاری جدید را در صنعت موسیقی کشور ایجاد کنیم.

عنقا در ادامه با بیان این که متاسفانه تعریف درستی از واژه «آنلاین» وجود ندارد، گفت: متاسفانه فکر می‌کنیم هر تصویری که از اینترنت تماشا می‌کنیم «آنلاین» است. و خیلی وقت‌ها تفاوت آنلاین یا آفلاین و یا «زنده» تماشا کردن را نمی‌دانیم. تفاوت سامانه‌ای که ما طراحی و راه‌اندازی کردیم این است که سامانه ما فعالیت خودش را با سرعت کاربر تنظیم می‌کند. شما وقتی از حداقل دسترسی به اینترنت برخوردار باشید، این سامانه ماست که خودش را با کاربر هماهنگ می‌کند و کاربر مشکل خاصی برای دیدن اجرا نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: همان‌طور که مخاطبان برای خرید کنسرت بلیت تهیه می‌کنند، کاربران با مراجعه به این سامانه اما با مبلغی بسیار کمتر از بلیت یک کنسرت می‌توانند با حساب کاربری که در اختیارشان قرار می‌گیرد کنسرت را به صورت زنده تماشا کنند. روز چهارشنبه این سامانه با اجرای علیرضا قربانی افتتاح می‌شود و همه جزییات و اطلاعات مربوط به این سامانه اعلام خواهد شد. ما برنامه جامعی تا انتهای سال تدارک دیده‌ایم و گروه‌های مختلف در ژانرهای متنوع موسیقی با ما همکاری خواهند کرد. ما با بهترین خواننده‌های موسیقی کشور همکاری خواهیم کرد. در همان ژانر موسیقی سنتی با سالار عقیلی، حجت اشرف‌زاده و ...  هم قرار داریم و کنسرت‌های آنلاین این هنرمندان را نیز در ادامه شاهد خواهیم بود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131