بهترین کلیپ‌سازان شبکه ماهواره‌ای را جذب موسیقی انقلاب کردیم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 732

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین کلیپ‌سازان شبکه ماهواره‌ای را جذب موسیقی انقلاب کردیم

بهترین کلیپ‌سازان شبکه ماهواره‌ای را جذب موسیقی انقلاب کردیم
بهترین کلیپ‌سازان شبکه ماهواره‌ای را جذب موسیقی انقلاب کردیم

 

نشست اولین جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی همراه با رونمایی از ویدیو کلیپ «فاتح خیبر»، صبح روز سه‌شنبه ۱۱ خردادماه در محل خبرگزاری مشرق برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای این نشست محسن طهرانی مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری «کساء» به ارائه گزارشی از فعالیت این مؤسسه که یک سال و نیم از راه‌اندازی آن می‌گذرد، پرداخت. وی با بیان اینکه مؤسسه «کساء» به شکل خصوصی فعالیت می‌کند و در حوزه حجم تولیدات و فعالیت‌های با موضوع انقلاب اسلامی کم نظیر بوده است، به فعالیت‌های دفتر شعر و ترانه و همچنین فعالیت‌های باشگاه سرود این مؤسسه اشاره کرد.

طهرانی ادامه داد: دفتر سرود ما با حضور بزرگانی چون استادان پیرنیاکان، بهشتی و سراج فعالیت می‌کند. بسیاری از افرادی که می‌خواستند مسیر شهرت را سریع طی کنند به سراغ موسیقی انقلاب اسلامی می‌آمدند تا با اجرای چند قطعه سفارشی به هدف خود برسند و به همین دلیل روزانه در مؤسسه «کساء» با درخواست‌های متعددی برای خواننده ارزشی شدن مواجه هستیم که می‌خواهند خیلی سریع و راحت به شهرت و جایگاه هنرمندانی چون حامد زمانی برسند اما نگاه ما تخصصی است و تا کنون از حضور ۱۲ خواننده تخصصی موسیقی انقلاب اسلامی بهره‌مند هستیم.

وی درباره اولین جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی توضیح داد: بر این شدیم تا جشنواره‌ای را با هدف استعدادیابی برگزار کنیم. رصدمان در بخش آهنگسازی بسیار قابل توجه است و قصد داریم از آهنگسازانی که از دانشگاه‌های موسیقی فارغ التحصیل می‌شوند ولی حمایتی از آن‌ها نمی‌شود، حمایت کنیم. فراخوانی را منتشر می‌کنیم تا بر اساس اشعاری که در پنج قطعه سروده شده، آهنگسازان آثار خود را ارائه دهند. بعد از بررسی آثار رسیده به آهنگساز، ترانه، خواننده جوان، بهترین تنظیم‌کننده خلاق موسیقی و بهترین ویدئو موزیک سال، جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی اهدا خواهد شد.

طهرانی با بیان اینکه بنا داریم در حوزه‌های اجتماعی فعالیت کنیم، یادآور شد: پیش از این مجموعه «بگو نه» را با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر تولید کردیم که ویدیو موزیک‌هایی توسط فریدون آسرایی و رضا صادقی برای آن‌ ساخته و منتشر شد. ما موسیقی عشق را از موسیقی انقلاب اسلامی جدا نمی‌کنیم. بنا نداریم که موسیقی زیرزمینی را جذب کنیم ولی قصد داریم با خیلی از فعالان موسیقی که حتی مجوز هم ندارند، مفاهیم و موضوعات فرهنگی را انتقال دهیم. البته قرار نیست برای کسی مجوز فراهم کنیم ولی از استعدادهای پرمخاطب حمایت می‌کنیم تا به تولیدات پرمحتوا برسیم.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری «کساء» اظهار کرد: عشق‌های خانوادگی بر مبنای زندگی ایرانی اسلامی، مدنظر ما است و همان اندازه که موضوع دفاع مقدس برای ما مهم است، موضوع عشق‌های پاک هم مورد توجه ما است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سایت مؤسسه «کساء» از هفته آینده آماده دریافت آثار متقاضی شرکت در اولین جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی است، تأکید کرد: ما ویدیو کلیپ را یک ژانر می‌دانیم و برای بهترین سازندگان ویدیو کلیپ که به دلیل فراهم نبودن بستر مناسب در شبکه‌هایی چون pmc فعالیت می‌کردند، بستر مناسب برای فعالیت را فراهم کردیم. ما نخبگان و بهترین کلیپ‌سازان شبکه هایی از آن دست و نخبگانی را که تا به حال کارهای مجاز نداشتند، جذب کردیم و آن‌ها تمایل زیادی به فعالیت در داخل کشور دارند.

طهرانی افزود: دوره جدید جشنواره «ققنوس» بسیار پویاتر از دوره اول خواهد بود چون تولیداتی بسیار پویا خواهد داشت. با حضور کلیپ‌سازان شبکه pmc دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنیم تا ظرفیت‌های جدیدی را پرورش دهیم تا در عرصه موسیقی انقلاب اسلامی فقط کار خوب را نشر دهیم. قرارمان این است که دیگر کار ضعیف در حوزه موسیقی انقلاب اسلامی نشنویم و کارهایی که تولید می‌شوند، ظرفیت شنیده شدن داشته باشند.

در بخش از این نشست ویدیو کلیپ «فاتح خیبر» با خوانندگی حسن خانچی با موضوع مدافعان حرم و مبارزه با داعش نمایش داده شد. خانچی که این قطعه را به دو زبان فارسی و عربی اجرا کرده بود، اظهار کرد: بیش از یکسال درگیر این ماجرا بودیم و خوشبختانه کار فاخری از آب درآمد. یکی از نکاتی که برای من در این ویدیو کلیپ جذاب بود پرداخت فاخرانه به سردار سلیمانی بود. در عراق اشعار بسیاری برای سردار سلیمانی سروده می‌شود ولی در ایران کمتر اثر فاخری در این زمینه تولید شده است. در ویدیو کلیپ «فاتح خیبر» به زیبایی سردار سلیمانی به مالک اشتر تشبیه شده است.

وی افزود: برای صدور انقلاب اسلامی نیاز داریم به زبان مشترک و بین‌المللی صحبت کنیم.

در پایان این نشست حاضران، عکسی یادگاری گرفتند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131