غلامحسین آبتین پیشکسوت موسیقی آمل درگذشت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1461

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

غلامحسین آبتین پیشکسوت موسیقی آمل درگذشت

غلامحسین آبتین پیشکسوت موسیقی آمل درگذشت
غلامحسین آبتین پیشکسوت موسیقی آمل درگذشت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل گفت: مرحوم غلامحسین آبتین استاد برجسته و پیشکسوت عرصه موسیقی و خوشنویسی این شهرستان به‌دلیل بیماری و کهولت سن به دیار حق شتافت.

محمد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل، از درگذشت استاد پیشکسوت عرصه موسیقی و خوشنویسی این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: استاد غلامحسین آبتین که مدتی در بستر بیماری به سر می‌برد در بیمارستان امام رضا (ع) دعوت حق را لبیک گفت.

وی افزود: مرحوم آبتین در روز عاشورای سال 1330 دیده به جهان گشود و از اسایتد برجسته موسیقی و خوشنویسی محسوب می‌شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل با اعلام اینکه این هنرمند پیشکسوت در خانواده‌ای عاشق و ذاکر معصومان به دنیا آمده و به دلیل همزمانی تولدش با ایام محرم نامش را غلامحسین گذاشتند، تصریح کرد: این استاد با آغاز فعالیت هنری به صورت حرفه‌ای از سال 1355 در مدت زمان 14 ماه تعداد 17 نوع ساز موسیقی را به طور کامل آموخت.

این مسؤول با اشاره به اینکه استاد آبتین در خوشنویسی مهارت زیادی داشت، خاطرنشان کرد: این استاد اشعار زیادی از شاعران برجسته همانند سعدی، مولانا، حافظ، سعدی و محتشم کاشانی را به رشته تحریر درآورد.

محمدی با بیان تجلیل از مقام هنری و ادبی ارزشمند استاد آبتین در نهمین همایش استانی کتابت وحی، یادآور شد: این مراسم با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مسؤولان استانی و شهری، هنرمندان مازندران و خانواده هنری آمل برگزار شد.

وی با اشاره به غرس نهال در روز درختکاری سال گذشته به نام استاد آبتین و به دست خودش در محوطه فضای سبز مجتمع فرهنگی هنری ولیعصر (عج)، گفت: این هنرمند نام‌آشنای آملی به‌دلیل کهولت سن به دیار حق شتافت و همانند این استاد برجسته کمتر افرادی را در عرصه موسیقی و خوشنویسی این شهرستان سراغ داریم.

به گزارش فارس، آیین تشییع و خاک‌سپاری استاد برجسته هنر خوشنویسی و موسیقی شهرستان آمل صبح فردا دوشنبه از تکیه اسک این شهرستان انجام می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131